Off Page (Site Dışı) SEO Nedir? Nasıl Yapılır?
Back

Off Page SEO Nedir?

off page seo nedir nasıl yapılır

Günümüzde Google arama motoru sonuçları pazarlama konusunda büyük bir avantaj sağlıyor. İnternet üzerinden bir ürüne ya da bilgiye ulaşmak isteyen kişiler Google içerisinde arama yaparak ilk sırada çıkan siteler ile ihtiyaçlarını gideriyor. Bu yazımızda Google sıralamanızı yükseltecek Off page SEO anlatarak sitenizin SEO açısından gelişmenizi sağlayacağız.

Off Page SEO Nedir?

Off page SEO yani Türkçe karşılığı ile sayfa dışı SEO; backlink, PPC, sosyal medya, yerel SEO gibi belirli özelliklerin birleştirilmesi ile kullanılan bir SEO türüdür. Bu SEO yönteminin amacı sitenizi daha keşfetmemiş olan potansiyel müşterilerinizin sitenize uğramadan sizin varlığınızdan haberdar edilmesidir.

Site dışı SEO çalışmalarının arama sonuçlarına etki edebilmesi, site içi seo çalışmalarının düzgün bir şekilde yapılmasından geçmektedir.

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Site dışı SEO için kişilerin kullanabileceği birçok farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemler içerisinden hanginizi seçeceğinizi bilmiyorsanız hedef kitleniz ve potansiyel müşterilerinizin hangi alanlardan bilgi aldığını incelemeniz gerekir. 

Örneğin başka bir site içerisinde yapılan araştırmada karşılıklı olarak backlink kullanılması durumunda potansiyel müşterileriniz sizin sitenizi fark ederek sitenize yönlenebilir.

Site dışı SEO çalışmaları yapılmadan önce sektörel ve anahtar kelime bazında analiz yapılması ve ona göre hareket edilmesi oldukça önemlidir. Rakiplerimizin nerelerden backlink aldığı ve hangi sitelere referans sağladığını tespit ederek çalışmalara başlamamız yapabileceğimiz en doğru çalışma olacaktır.

Tabii burada dikkat etmemiz gereken nokta, rakipler hangi bağlantıları aldıysa bizde hepsini alalım olmamalıdır. Rakip siteler, black hat seo yapıyor olabilir, bu sebeple onun aldığı linklerden almamız bizim için çokta sağlıklı olmayacaktır.

Site dışı SEO’nun web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda olması konusundaki rolü oldukça fazladır. Hatta site dışı SEO, bir sitedeki başarılı olan SEO çalışmasının yarısından fazlasını kapsar. Peki, o halde site dışı SEO nasıl yapılır sorusunun mecra ve araçları nelerdir? Onları şu şekilde sıralayabiliriz:

• Rakip ile Sektörel İlişkili Olan Web Siteleri.

• Farklı Arama Motorları ve Reklamları.

• Sosyal Medya Platformları ve Kanalları.

• Dijital Sayfalar ve Grup Platformları.

• Haber, Tanıtım ve Yarışma Siteleri.

• Sözlük ve Yorum Siteleri.

• Video, Makale ve PDF Ekleme Yapan Siteler.

• Dizin ve Firma Ekleme Siteleri.

• Kişisel Siteler, Forumlar ve Blog Siteleri.

• Harita Lokasyon Adres Ekleme Siteleri.

Site dışı SEO çalışmasını uygularken kullanılması gerekli en önemli araçlar sosyal medya platformları, sosyal etiketleme ve reklam kanallarını kapsar. Ayrıca site dışı SEO’nun nasıl yapıldığı sorusunun cevabı da backlinklerde ve bağlantı linklerinin biçimlerinde saklıdır. Hatta backlinklerin site dışı SEO’nun temelini oluşturduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Rakip Analizi Nasıl Yapılır?

Rakip analizi yapmadan önce, anahtar kelimelerimizi belirlemeliyiz. Eğer anahtar kelimelerimiz belirliyse, arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan rakip siteleri bir yere kaydedebiliriz.

Ardından sırasıyla Ahrefs aracında siteleri taratmalı ve backlink bölümüne girmeliyiz. Bu bölümde rakiplerimizin aldığı bütün backlinkleri en güncel hali ile görmekteyiz.

ahrefs backlink bölümü

Burada tek tek bakıp zaman kaybetmemize gerek yok, buradan tüm rakiplerimizin çıktısını alarak Google sheet veya excel dosyamıza ekleyebiliriz.

ahrefs export yapmak

Listemizi hazırladıktan sonra alacağımız bağlantıları belirlemek tamamıyla işi yapan kişinin bakış açısına kalmaktadır.

Listeyi belirlemeden önce dikkat etmemiz gerekenler;

 1. Alacağımız linkler, spam, 18+ otoritesi düşük linkler olmamalıdır.ahrefs düşük otorite sıralama
 2. Seçim yaparken, sitelerin da pa gibi değerlerine bakarak, yüksek otoriteli siteleri tespit edebilirsiniz.
  similarweb trafik tespiti
 3. Web sitelerin trafik değeri de bizim için oldukça değerlidir. Buradaki dataya göre yüksek trafikli sitelere öncelik verebilirsiniz.
 4. Son olarak olabildiğince sektörünüzle alakalı olan linkleri seçmeye dikkat edin.

Off page SEO sizin için en uygun yöntemin tespit edilmesini sağlayarak başarılı bir site dışı SEO çalışması yapabilirsiniz.

On Page SEO ve Off Page SEO Arasındaki Farklar

SEO denildiği zaman genel olarak site içerisinde düzenlemelerin yapılması, sitenin kolay kullanılması ve hızlı olması gibi faktörler akıllara gelse de yalnızca bu yöntemleri yapmak sizin için yeterli bir çalışma olmayacaktır. Off page SEO bu yöntemin on page SEO’dan farkı nedir öğrenmeniz sizin için başarılı bir sonuç sunacaktır.

Çok daha başarılı bir siteye sahip olmak istiyorsanız mutlaka site dışı çalışmalara da mutlaka yer vermeniz gerekmekte. Site içerisinde yapılan işlemlere site içi yani on page, diğer siteler ya da platformlardan alacağınız linkler ise off page yani site dışı SEO olacaktır.

Site içi ve site dışı SEO çalışmasının farkları şu şekildedir;

 • On page SEO çalışmalarında Google botlarının web sitenizi daha iyi bir şekilde tarayabilmesi ve aynı zamanda kullanıcıya sunduğunuz, içerik, teknik hatalar gibi çalışmalar için yapılmaktadır. Off page SEO ise daha çok başka sitelerden sitenize direkt olarak gelen referans bağlantılarla ilgilidir.
 • Site içi çalışmalarda; site hızı, içeriklerin kalitesi, iletişim, yorumlar ve kullanıcıların aradığını bulması gibi çalışmalar yapılır. Site dışı çalışmalarda ise tamamıyla otoriteli sitelerin sitenize referans olması için yapılan çalışmalara denilir.
 • Sayfa içi SEO yapmak güncelleme ve içeriklere dayandığı için daha kolaydır. Sayfa dışı SEO’nun yönetilmesi ve iyi bir şekilde sonuçlanması için çok daha fazla çaba göstermeniz gerekecektir.

Site Dışı SEO Neden Önemlidir?

Sitenizin başka sitelerden gelen kullanıcılar ile tıklamaya sahip olması Google tarafından oldukça iyi algılanır ve sitenizin rağbet gördüğü düşünülerek SERP içerisinde yer alan sıralamalarına etki eder. Burada tabii ne kadar trafik gelirse o kadar iyi olur demek doğru olmayacaktır. Aldığımız bağlantıların sektörümüzle alakalı olması ve sektörü takip eden kullanıcıların bizlere gelmesi oldukça önemlidir.

Arama sonuç sayfasında sayfalarımızın üst sıralarda yer almasını sağlayabilmek için, kaliteli backlink çalışmasının yapılması gereklidir. Bilindiği üzere SEO çalışmalarında site dışı seo çalışmaları, site içine göre daha önemlidir. Site dışında yapacağınız çalışmalar, site sıralamalarınızı arttırabileceği gibi aynı zamanda tamamıyla index’ten silebilecektir.

Tabii burada site içi çalışmaların yapılması da oldukça önemlidir; Kullanıcıların aradıkları bilgiyi onlara sunmazsak, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almamız uzun süre sürmeyecektir.

Bağlantılar Ve Site Dışı SEO

Backlink oluşturmak off page SEO için en önemli noktalardan biridir. Arama motorlu içerisinde önemli bir yere sahip olan backlinklerin seçimi ise mutlaka kaliteli sitelerden yapılmalıdır. Kalitesiz bir sitenin sizi öne sunması ya da sizin bir kalitesiz site adresini web sitenizde barındırmanız arama motorlu tarafından sevilmeyecektir.

Nasıl kazanıldığına göre üç farklı bağlantı türü vardır;

 • Doğal bağlantılar: Bir sayfanın sahibi hiçbir şekilde sizinle bir bağlantısı olmadan ilgili olduğu için sizin sitenizin bağlantısın verir. 
 • Manuel olarak oluşturulmuş bağlantılar: Bu bağlantılar iki site tarafından anlaşmalı olarak sağlanır. Kimi zaman site sahipleri bu konuda alışveriş yaparak bağlantıların paylaşılmasını sağlar.
 • Kendi kendine oluşturulan bağlantılar: Bir formun içerisinde yer alan yorum imzası, başka bir kişinin yorumu ve benzeri şekillerde web sitenizin linkinin kullanılması sağlanabilir.

Off page SEO; işleminiz sırasında seçtiğiniz bağlantıların belirli kriterleri karşılaması beklenir. Bağlantı veren sitenin ne kadar popüler olduğu, yazı ile bağlantının ne kadar ilgili olduğu, bağlantının taze olması, bağlantı verilen sitede kullanılmış olan bağlantı metni, sitenin güvenilirliği, diğer bağlantıların sayısı ve bağlantı alan adının yetkisi gibi durumlar önemlidir. Kötü bir bağlantı sizin web sitenizi düşürecektir.

sayfa dışı seo nedir

Bağlantı İle İlgisi Olmayan Sayfa Dışı SEO Yöntemleri

Ancak tek bir işlem ile off page SEO yapılması mümkün değildir. SEO çalışmanızın çok daha güçlü olmasını sağlamak için etkileyici pazarlama stratejilerine sahip olmanız gerekir. 

Bunun yanında misafir bloglarına paylaşım yapılması, sitenizin içerisinde başka linklerin paylaşılmasına izin vermeniz, sosyal medya içerisinde hesaplarınızın olması ve bağlantılı ya da bağlantısız marka sözleri ile çalışmanızı çok daha etkili bir hale getirebilirsiniz.

Bunun yanında yerel SEO çalışması ile organik bir şekilde ziyaretçilerinizi artırabilirsiniz. Ne kadar çok ziyaretçiniz olursa site içerisinde istediğiniz hedefe çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Başarılı Site Dışı SEO Uygulama ve Çalışmaları

Off page SEO teknikleri için web site sahiplerinin kullanabileceği farklı birçok taktik bulunuyor. Bu taktikler için özellikle hizmet verdiğiniz alana yönelik teknikleri tercih etmeniz sizi para ve vakit kaybından koruyacaktır.

Off page SEO; kullanabileceğiniz birçok etkili yöntem bulunuyor. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

 • Arama motorlarında sıralamayı elde edecek kişiler kullanıcı odaklı, özel ve okuyucularda paylaşma durumu oluşturacak kaliteli, özel ve ilgi çekici içerikler üretmeli.
 • Google, Yandex ve Bing gibi büyük arama motorlarının web site kalite yönergelerini benimseyerek talimatlarına göre stratejiler ile sitenize ziyaretçi olanağı sağlanması.
 • Üst sıralarda bulunan rakiplerin web sitelerinde içerik ve performans analizleri yapıldıktan sonra backlink kaynaklarından link alınmaya çalışılması.
 • Backlink ihtiyacınızı sektörel yakınlığı olan otoriter siteler ile arama motorlarında konum elde eden içeriklerden sağlanabilmesi.
 • Web sitenize tıklama alma ihtimaliniz olmayan, link çöplüğüne dönüşmüş sitelerde tanıtım çalışmaları oluşturmamak ve bu gibi sitelerden uzak durulması.
 • Site dışı SEO planlamanızda sitenize bağlı olan bütün linkleri “nofollow-dofollow” şeklinde ayarlayarak sitenin kalitesinin korunması.
 • Google webmaster (Google Search Console) aracını sürekli şekilde takip edilmesi ve uyarılarını dikkate alıp etkili kullanılması.
 • Pozitif olarak Google, Facebook, Instagram, Google Plus, Linkedin, Pinterest, Twitter, VK yorum ve değerlendirmelerin alınması.
 • İnternet dünyasına sektörünüz ile ilgili özel, yüksek çözünürlüğü bulunan oldukça kaliteli resimler gönderip başkalarının da kullanmasının sağlanması.
 • Google analitik veya benzer araçları kullanarak site içine gelen linkleri, gelme ihtimali olan spam trafiklerini kontrol ederek engelleyebilmek ve reddetmek.
 • Site içindeki içeriklerinizi “Etiket (Hashtag)” kullanımını sağlayarak kusursuzca sosyal medya kanallarınızda ziyaretçilerinize sunarak hedef kitlenizle etkileşimin oluşturulması.
 • Okuyucularınızı web sitenize yönlendirecek, markanızın ismi, anahtar kelimeleriniz ve iyi bir slogan hazırlanmış TV, Radyo, Gazete, Billboard reklamların oluşturulması.
 • Büyük insan kitlelerinin tek olarak veya birlikte ücretli / ücretsiz davet edilen ve icabet edilmiş konser, festival, tiyatro, sinema vb. organizasyonlara sponsor olunması.
 • Firmanıza marka değerini oluşturacak anahtar kelimeleriniz ile profesyonelce hazırlanan Google Adwords, Yandex Direct ve bütün sosyal medya reklamlarının verilmesi.
 • Marka kavramını çok iyi bilen ve yaşadığı ülkeyi, dilini, insanlarını, gramerini toplulukları, bulunan kitleleri, sektörleri kusursuz şekilde analiz edebilen ve en az 5 farklı sektör içinde 10 farklı proje yürütmüş internette markalaşan, SEO serüveni yaşayıp başarı sağlamış uzmanlardan danışmanlık alınabilmesi.
 • Youtube içerisinde video oluşturarak markanızın tanıtılmasını sağlayın.
 • İndirimler, çekilişler ya da sosyal yardımlar ile ürünlerinizin dikkat çekmesini sağlayın.
 • Web sitenizin içerisinde size yönetilen soruları yanıtlayın. Bunun dışında sizin konunuz ile ilgili diğer sitelerdeki soruları da yanıtlama çabasına girin.
 • Markanızı kullanan ancak herhangi bir link vermemiş olan sitelerden linklerinizi kullanmalarını da rica edin.
 • Sosyal medyaların içerisinde yer alan influencerler ile anlaşma yaparak web sitenizin ya da ürünlerinizin tavsiye edilmesini sağlayın.

Site Dışı SEO’nun Amacı Nedir?

Unutulmaması gerek ki site dışı SEO’nun asıl amacı hedef kitle ile web sitenizi tanıştırmanızdır. Ziyaretçiniz için ilk göstereceğiniz izlenim büyük önem taşır. Site dışı SEO’nun başarılı olması da site ziyaretçilerinin sitenizden doğru bilgiyi alıp, müşteriniz olmayı seçmesi, daha sonrasın da ise ürün/hizmet ve bunların sunumundan memnun olması ile alakalıdır.

Site Dışı SEO Çalışmasının Avantajları Neler?

Site dışı SEO çalışmaların avantajları vardır. Siteniz için gerekli olan avantajları bilirseniz bu çalışmaları daha kolay ve özenle yapabilirsiniz. Site dışı SEO çalışmalarının avantajları şu şekildedir:

• Arama Sonuçlarında Hızlı Yükseliş

Site Dışı SEO çalışmalarında, iç SEO optimizasyonunun hemen ardından doğru ve geniş bir çalışma halinde istediğiniz anahtar kelimeyi arama sonuçlarında hızlı bir şekilde yükselmenizi sağlayacaktır.

• Index Alma Hızınız Artar

Bu çalışmalar sonucunda birçok site içinde sizin sitenize bağlantılar verilmesinden ötürü Google ve diğer arama motorlarındaki botlar sürekli sitenizi ziyaret edecektir. Bu sebeple içeriklerinizin indexlenmesi de hızlanmış olacaktır.

• Domain Gücü Kazandırır

Almış olduğunuz backlinkler aracılığı ile domain adınız gün geçtikçe güçlenip sitenizdeki her sayfanız arama motorları nezdinde itibarını artırmış olacaktır.

• Marka Bilinirliğinizin ve İmajınızın Yükselmesi

Hem kaliteli ve doyurucu içeriklere sahip olduğunuzu hem de otoritesini arama motorları ve kullanıcılara ispatlayan bir web sitesi, markanızın bilinirliğini ve imajınızın yükselmesini sağlayacaktır.

Bu avantajlar doğrultusunda sitenize büyük faydalar sağlayabileceksiniz. Avantajlar kapsamında oldukça dikkat çeken bir siteye sahip olabilirsiniz. Her açıdan size fayda sağlayan bir çalışma ile ilerlemeniz güzel sonuçları beraberinde getirecektir.

Sahne Medya Site Dışı SEO Hizmeti Adımları

Sahne medya site dışı SEO hizmeti için bazı adımlar mevcuttur. Bu adımlar site içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu adımları bilmek her site sahibi kişiler için gereklidir. Bu adımlar şu şekildedir:

• Analiz

Site Dışı SEO çalışmaları için başlangıçta web sitenizin ihtiyacı olan backlink çalışmasının stratejisinin planlamasını yapıyoruz. Web sitenizde spam cezası almadan, doğal ve organik şekilde yükseleceğiniz bir çalışma modelini oluşturuyoruz. Bu adım fazlasıyla incelik ve titizlik isteyen Site Dışı SEO çalışmalarının belki de en önemli kısmıdır.

• Planlama

Web sitenizde oluşturulacak Site Dışı SEO çalışmaları için backlinklerin doğru zaman aralıklarında eklenmesi gerekir. Tam anlamıyla organik ve doğal bir çalışma gerçekleşmesi için backlink ekleme frekansını tespit etmemiz gerekiyor. Bütün backlinklerin hangi günler içinde hatta hangi saatlerde ekleneceğini veya backlink eklenmesi planlanan web sitelerinin sektördeki konum ve rekabet güçlerinin tespiti de planlama aşamasında gerçekleşiyor.

• Uygulama

Sizler ile oluşturduğumuz plan ve strateji aracılığı ile uygulamaya geçerek adım adım planları uyguluyoruz. Site Dışı SEO hizmeti içinde en önemli konulardan birisi de anahtar kelime profilini doğru olarak optimize edebilmemizdir. Anahtar kelimeleri bütün web sitelere farklı şekillerde ekleyerek en doğru backlink profili ile web sitenizi hedeflenen başarıya ulaştırmış oluyoruz.

• Raporlama

Çalışma kapsamı içinde eklenmiş tüm backlinkler ve Site dışı SEO eklentileri, sonuçlar ile birlikte şeffaf olarak sizlere rapor haline getiriyoruz. Sürecin her anı ve aşamasını ayrıntılı olarak açıkladığımız bu raporlar ile bütçenizin hiçbir kuruşunu boşa harcamamış oluyorsunuz.

Sahne medya site dışı SEO hizmeti için bulunan bu adımlar ile sizlere detaylı bir hizmet sunuluyor. Bu hizmetlerin sizlere faydası gözle görülebilecek derecede oluyor. Sizler de dijital dünyada zirveye ulaşmayı hedefliyorsanız Sahne Medya’nın Site Dışı SEO hizmeti ile tanışmanızda büyük faydalar vardır.

Diğer rehber yazılarımıza göz atın:

Sıkça Sorulan Sorular

Site dışı SEO ne demek?

Site dışı SEO, site genelinde bütün teknik hatalar bittikten ve site tam anlamıyla SEO uyumlu hale getirildikten sonra yapılan site dışı çalışmalara denilmektedir. Arama sonuçlarında site sıralamalarını oldukça etkileyen, site dışı SEO veya off-page çalışmaların birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; yorum, forum, blog, tanıtım ve profil backlink çalışmalarıdır.

Backlink nedir?

Türkçesi geri bağlantı olan, SEO tarafında çok önemli sayılan çalışmalardan birisidir. Backlink, siteniz dışında satın alınan veya doğal bir şekilde oluşan geri bağlantılara denilmektedir. Sitenizin daha iyi sıralamalar alması ve dolaylı yoldan organik trafiğini arttırabilmesi açısından backlink çalışmalarının doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir.

On Page ne demek?

Site içerisinde yapılan bütün geliştirme ve düzenleme çalışmalarına On page SEO denir. Site içi SEO’nun amacı tamamıyla site içerisinde yer alan bütün teknik hataların düzenlenmesi ve sitenin SEO uyumlu hale getirilmesi yapılan çalışmadır.

Sayfa dışı SEO neden önemlidir?

Siteniz her ne kadar SEO uyumlu olsa da sayfa dışı SEO çalışmaları yapmadığınız zaman, arama sonuçlarında istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Bilinen bir çalışma türü olan off-page SEO, doğrudan sitenizin arama sonuçlarında iyi sıralamalar almasını ve trafiğinizi arttırmasına olanak sağlayan önemli bir çalışma grubudur. Doğru bir şekilde yapılan sayfa dışı çalışmalar, organik tarafta sitenize pozitif yönde etki edecektir.

Backlink satın almak site dışı SEO için iyi midir?

Backlink, sitenizi tanıtmak ve arama sonuçlarında iyi sıralama elde etmek için, oldukça önemlidir. Burada önemli olan markanızın, arama sonuçlarında bilinirliğidir. Yayın hayatına yeni başlamış veya tanınmayan bir sitenin, diğer siteler tarafından önerilmeyeceği herkesin malumudur. Tanınan bir sitenin, diğer siteler tarafından övülmesi veya yorumlarda bahsedilmesi, marka bilinirliğinden dolayı çok doğaldır. Ancak marka bilinirliği olmayan sitelerde backlink çalışmasının satın alınarak yapılması sitenize herhangi bir negatif etki etmeyecektir. Tabii satın alma yaptığınız sitenin, kaliteli ve otoritesinin yüksek olması çok önemlidir.

Ne sıklıkla, ne kadar sürede backlink almalıyım?

Backlink çalışmalarının sitenize göre düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bunu şöyle düşünebiliriz; rakiplerimiz her hafta veya ayda yeni backlinkler ile sitesini güçlendirirken biz neden bir kereliğine backlink alalım? Backlink çalışmaları sitenizin sürekli bir şekilde beslenmesi ve otoritesinin artmasına direkt olarak etki eder. Bu nedenle elinizdeki bütçeye göre düzenli bir şekilde backlink alabilirsiniz.

Site dışı SEO mu yoksa site içi SEO mu daha önemli?

Site içi ve site dışı SEO çalışmaları bir bütün olarak ele alınması gerekiyor. Site içi çalışmalar doğru bir şekilde yapılmadığı durumlarda yapılan backlink çalışmalarının herhangi bir önemi olmamaktadır. Bu durumu tam tersi olarak da yorumlayabilirsiniz. Önem sırasına geçmeden önce site içi SEO, sitenizde yer alan teknik hataların ve SEO uyumsuzluğun giderilmesi için yapılması gereken bir çalışmadır. Site içerisinde çalışmalarınız tamamlandıktan sonra, diğer çalışmalara başlamak daha doğru olacaktır. Site dışı ve site içi çalışma gruplarında hangisi önemli derseniz; %60 Site dışı SEO - %40 site içi SEO çalışmaları diyebiliriz.

Çağrı Şahin
Çağrı Şahin
Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinde eğitimlerimi tamamlayarak mezun oldum. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) alanındaki çalışmalarıma 2018 yılında “JR.” olarak başladım. Zaman içerisinde SEO Specialist, SR. SEO Specialist, SEO Team Lead, SEO Executive ve nihayetinde COO (Chief Operations Officer) unvanlarını kazandım. Bu süreçte web tasarımı, sosyal medya reklamcılığı ve yönetimi, SEO, Google Ads, medya satın alma ve itibar yönetiminin de aralarında bulunduğu son derece geniş bir yelpazede dijital pazarlama deneyimi kazandım. Kariyerime başladığım günden bu yana 200’den fazla proje üzerinde çalıştım. Her proje özelinde geliştirdiğim dijital pazarlama stratejileri ve SEO odaklı çalışmalar ile her projeye katkı sağlayarak başarılı sonuçlar elde etmelerine yardımcı oldum.

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Size en iyi deneyimi sunmak için, Web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.

Gönder
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?