SEO Nedir, Nasıl Yapılır? - SEO Hizmeti | Boosted Craft

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitelerin Google arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almasını hedefleyen dijital pazarlama kanalıdır. Arama sonuçlarında ilk sırada yer almak; Google ve diğer arama motoru kriterlerinin doğru bir şekilde yerine getirilmesi ile mümkün olabilmektedir.

seo arama motoru optimizasyonu
seo nedir

SEO Nedir?

SEO, bilinen adıyla arama motoru optimizasyonu internet sitelerin arama motorlarında daha iyi sıralamalar alması ve bu sayede daha fazla ziyaretçi çekmesine genel olarak denilmektedir. SEO, markanıza uygun anahtar kelimeleri veya sorguları belirleyerek, arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı hedefler.

Arama motorlarında kullanıcılar, aradıkları sorgularda genellikle ilk sırada bulunan sitelere giriş yapmaktadır. SEO bu anlamda sitenizin daha iyi sıralamalar alması için, internet sitenizin tüm ihtiyaçlarını belirler ve gerekli çalışmaları kapsamlı bir şekilde gerçekleştirir.

Yapılan kapsamlı SEO çalışmaları sonucunda markanızın yerel aramalarda bilinirliği artacağı gibi aynı zamanda organik taraftada trafiğiniz sıralama ve bilinirliğinizle aynı oranda yükseliş gösterecektir.

Kullandığımız SEO Araçları

Bizimle İletişime Geçin!

Referanslarımız

Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışmalarının ilk operasyonu genellikle teknik optimizasyonlardan geçer. Teknik tarafta internet sitenizin durumunu detaylı bir şekilde inceleyerek, markanızın eksikliklerini çıkartmakta ve bu süreç sayesinde markanızın arama motorlarında neden geri kaldığını ve başarısız olduğunu anlamaktayız.

Bu bölümde genel amacımız teknik anlamda sitenizde bir problem olup olmadığını tespit etmektir. Arama motorları özellikle Google, teknik tarafta birçok hatası olan, internet siteleri doğru bir şekilde crawl (tarama) edemediği için, arama sonuçlarında ilgili siteye yer vermemektedir.

Teknik hataları olan sitenizde ne kadar kaliteli içerik yazarsanız veya ne kadar backlink alırsanız alın, uzun vadede bir başarı yakalamanız mümkün değildir. 

Google algoritma güncellemelerinden sonra içerik, internet siteler için çok önemli hale gelmiştir. Sitenizde bulunan kalitesiz, kopya ve kullanıcıya fayda sağlamayan bütün içerikleri bu operasyonumuzda tespit ederek, gerekli optimizasyon süreçlerimizi gerçekleştiriyoruz.

İçerik optimizasyonu öncesinde belirlenen anahtar kelime grupları içerisinde hizmet, blog ve rakip anahtar kelimeleri detaylı bir şekilde analiz ederek, markanıza en uygun olanların profesyonel bir şekilde yazılmasını sağlıyoruz.

Anahtar kelimelerin markanıza uygun olup olmadığı belirlenirken, aynı zamanda aranma hacmine sahip anahtar kelimeler tespit edilir. İnternet sitenizin öncelik verdiği anahtar kelimeler özelinde detaylandırmalar yaparak, ilgili içeriklerin kaliteli yazılması ve sitenize hızlı bir şekilde girilmesi sağlanmaktadır.

Off Page SEO veya bilinen adıyla Site dışı SEO çalışmaları internet ortamında bulunan diğer web sitelerden alınan tıklanabilir bağlantılara denilmektedir. Kaliteli, otoriter ve markanıza uygun yerlerden alınan bütün bağlantılar, arama sonuçlarında sıralamalarınıza etki etmektedir.

İnternet sitenizin kaliteli ve otoriter siteler tarafından önerilmesi, arama motoru botları tarafından daha hızlı bir şekilde taranacağı gibi aynı zamanda kullanıcılara güvenilir site olarak önerilirsiniz. Google özelinde internet siteniz kaliteli ve otoriter siteler tarafından öneriliyorsa siteniz kullanıcılara gösterilmeye uygundur.

Markanıza özel olarak seçtiğimiz kaliteli geri bağlantılar ile amacımız, internet sitenizin arama sonuçlarında yükselmesi ve hedef kitleniz içerisinde prestij kazanmasını sağlamaktır.

SEO Neden Önemlidir?

SEO, günümüz dijital pazarlama kanalları arasında bütçe verim ilişkisi bakımından en çok tercih edilen kanallardan birisidir.  SEM veya sosyal medya pazarlama gibi kanallara göre ücret bakımından daha düşük olması ve uzun vadede başarılı olması SEO’nun önemini göstermektedir.

Markanızın arama motorlarında üst sıralarda yer alması, hedef kitlenizin sizi tanıması ve sizden bir şeyler satın alması için çok önemlidir.

SEO çalışmalarının genel amacı sitenizi arama sonuçlarında sıralamalarda yükseltmektir.  Hedef kitlenizin aradığı sorgularda ilk sayfa da hatta ilk sırada olmanız, hem markanız hem de sizin için büyük bir prestijdir.

Sosyal medya reklamları, adwords reklamları vb kanallara oranla daha az masraf yaparak, ilgili kanallarla aynı oranda başarı yakalamak, SEO’nun temel prensibidir. Markanızın arama sonuçlarında daha iyi başarılar yakalaması ve uzun vadede sıralamalarını koruması için, SEO tarafında SEO ajansımız ile beraber çalışma yürütebilirsiniz.

Kullandığımız SEO Araçları

seo neden önemlidir

Site İçi SEO Nedir?

Onpage SEO veya bilinen adıyla site içi SEO, site içerisinde bulunan bütün teknik ve yazılımsal işlemleri kapsayan sürece denilmektedir. İnternet sitenizin temelini ve arama motorlarının istediği bütün düzenlemeler site içi SEO optimizasyonları ile yapılmaktadır. Bu sürece başlamadan önce ilk olarak siteniz kapsamlı bir şekilde analiz edilir, ardından çıkan bütün hatalar SEO uyumlu bir şekilde düzenlenir.

Site İçi SEO çalışmalarının başlangıcında her zaman anahtar kelimelerin belirlenmesi ve içeriklerin kontrolü gerçekleştirilir. Sitenizde bulunan anahtar kelimelerin, aranma hacmine sahip olup olmasının, dışında markanıza uygun kelimelerin tespit edilmesi bu sürecimizde gerçekleşmektedir. Anahtar kelimeleri markanıza uygun bir şekilde belirlememizin amacı, hedef kitlenizle daha hızlı bir şekilde etkileşime geçmenizi sağlamaktır. Bu sayede hedef kitlenizin aradığı sorgulara kaliteli içeriklerle kapsamlı bir şekilde cevap vererek, istediğimiz performansı yakalamaktayız.

Bunların dışında site içi SEO çalışmalarında sitenizin arama motoru botları tarafından nasıl tarandığı detaylı bir şekilde incelenmektedir. Arama motoru botları tarafından sağlıklı bir şekilde taranamayan internet siteler, genellikle arama sonuç sayfalarında kendilerine yer bulamazlar. Bu nedenle teknik tarafta yaptığımız analizler sonucunda çıkan bütün hataları düzenleyerek, sitenizin temiz kod yapısına sahip olmasını ve doğru bir şekilde taranmasını sağlıyoruz.

Site Dışı SEO Nedir?

Site Dışı SEO (Off Page SEO) internet sitelerin güvenilir ve kaliteli kaynaklar tarafından tıklanabilir olarak aldığımız bağlantılara denilir. İnternet sitelerin daha iyi sıralamalar alması ve organik performansının artması için, kaliteli siteler tarafından önerilmesi gerekir. Arama motorları ve özellikle Google kaliteli sitelerden tıklanabilir bağlantılar alan, internet siteleri güvenilir olarak görmektedir.

Markanızın arama sonuçlarında başarı yakalayabilmesi Site Dışı SEO çalışmalarının doğru bir şekilde yapılmasından geçmektedir. Her insan kendi sitesi için, backlink satın alabilir, bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak backlink alırken, markanıza, anahtar kelimenize ve en önemlisi internet sitenize nasıl etki edeceği çok önemlidir.

Bu durumda bilirkişilerden backlink veya SEO tarafında yardım almanız sizin için iyi bir tercih olacaktır. Sitenize alacağınız bağlantılar, uzun vadede organik sıralamalarınıza ciddi anlamda etki edecektir.

Site Dışı SEO çalışmalarımızda sitenizin bulunduğu sektöre uygun backlink çalışmaları yaparak, markanızın hedeflediği başarıyı yakalamasında yardımcı oluyoruz. 

Neden

SEO’ya İhtiyacınız var?

SEO çalışmalarının genel amacı, diğer reklam kanallarına göre daha az bütçe ayırarak, aynı başarıyı yakalamaya yöneliktir. Markanızın arama motorlarında üst sıralarda yer alması marka değeriniz açısından çok büyük önem taşımaktadır. Özellikle yerel aramalarda çıkmanız, markanızı bulunduğunuz şehirlerde tanınır bir hale getirecektir.

Reklam kanallarını tercih eden birçok marka, ilgili kanallara ayırdıkları bütçe ile görünürlük ve geri dönüşüm kazanmaktadır. Ancak ayırdıkları bütçeyi kestikleri anda ilgili geri dönüşüm ve görünürlük bir anda duracak ve gelirleri düşmektedir.

Bu durumda SEO çalışmaları diğer kanallara göre daha ön plana çıkmaktadır. SEO çalışmaları, diğer çalışmalara göre daha kalıcı olduğundan dolayı. SEO sürecini bıraksanız  bile siteniz ilgili sıralamalarda durmaya devam eder. İlgili anahtar kelime rekabetine göre 1 yıl veya 6 aylık süreçlerde ortalama sıralamasını korur ve geri dönüşüm sağlar.

Kullandığımız SEO Araçları

SEO'da Neler Yapıyoruz?

Markanıza verdiğimiz hizmet süresince yaptığımız çalışmaları genel olarak sizin için derledik. 5 Adımdan oluşan SEO yol haritamıza göz atabilir ve ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Teknik Analizler

Teknik analiz sürecimizde; internet sitenizin mevcut durumunu, arama motoru botları tarafından taranıp taranmadığını, anahtar kelimelerinizi ve arama sonuçlarında nasıl bir performans sergilediğini kontrol etmekteyiz.

SEO çalışmalarımıza başladığımızda ilk olarak kontrol ettiğimiz noktalardan birisi sitenizin arama motoru botları tarafından nasıl tarandığını kontrol etmektir. Arama motoru botları tarafından doğru bir şekilde taranamayan internet siteler, arama sonuçlarında istedikleri sonuçları alamazlar.

SEO analiz sürecimizde, internet sitenizde kullanılan anahtar kelimelerinizin kontrolü çok önem taşımaktadır. Özellikle hizmet verdiğiniz, anahtar kelimeler internet sitenizin geri dönüşümü açısından çok önemlidir. Anahtar kelimelerinizin markanıza uygun olması ve aranma hacmine sahip olması gerekir.

Teknik SEO analizimiz genel olarak, sitenizin ve sayfalarınızın teknik durumunu incelemek ve gerekli değerlendirmeleri kapsamaktadır. Bu sayede teknik tarafta yapılacak bütün çalışmalar özelinde bir SEO yol haritası oluşturmaktayız.

seo hizmeti

Anahtar Kelime Analizi

Teknik tarafta tamamlamış olduğumuz analizler sonrasında öncelikle anahtar kelime analizlerimizi yapmaktayız. Anahtar kelimeler, markanızın arama sonuçlarında hedef kitlenizle iletişime geçmesi için çok önem arz etmektedir. Bu nedenle anahtar kelimelerinizin aranma hacmi ve markanızla uyumu kontrol edildikten sonra yeni anahtar kelime listeleri çıkartılır.

Markanızın hitap ettiği sektörde aranma hacmi yüksek, getirisi olan anahtar kelimelerin tespiti bu aşamamızda yapılmaktadır. Anahtar kelimelerinizin ne kadar sürede geri dönüşüm sağlayacağı ve ortalama olarak ne kadar sürede üst sıralarda yer alacağı konusunda detaylandırmalar yapmaktayız.

Anahtar kelime analizimiz temelde, markanızın hitap ettiği potansiyel müşteri kitlesini barındıran anahtar kelimeleri tespit etmek ve gerekli düzenlemeleri yapmaktır. Bunun dışında sitenizde yer alan, mevcut anahtar kelimeleriniz kontrol edilerek, SEO uyumlu bir şekilde düzenlenir.

seo fiyatları

Rakip Analizi

Rakip analizi, hitap ettiğiniz sektörde bulunan rakiplerinizin detaylı bir şekilde kontrol edildiği bir süreçtir. Rakiplerinizin SEO tarafında yaptığı bütün stratejiler, kullandıkları anahtar kelimeler ve site dışı SEO çalışmaları rakip analizlerimizde ortaya çıkmaktadır.

Bu bölümde özel olarak, rakiplerinizin yaptığı bütün stratejiler detaylandırılır. Detaylandırma aşaması genel olarak, rakip markaların arama sonuçlarında trafik aldıkları kelimeleri, backlink aldığı kaynakları, ne kadar sıklıkla içerik girdiklerini tespit ettiğimiz bir süreçtir.

Bu aşamamızda rakiplerinizin ortaya koyduğu stratejileri ayrıntılı bir şekilde analiz ederek. Daha iyi ve farklı bir yol haritası ortaya koyulur. Rakiplerinizin arama sonuçlarında sıralama olarak önde olmasının sebepleri genellikle bu aşamamızda ortaya çıkar. Anahtar kelimelerinizin sıralamaları ve trafiğini arttırmak için, rakip markaların neler yaptığı bilinmeli ve daha iyisi ortaya konulmalıdır.

seo danışmanı

İçerik Optimizasyonu

Anahtar kelime ve rakip analiz sürecimizden sonra siteniz özelinde çıkarttığımız anahtar kelime listemize göre hangi içeriklerin SEO uyumlu bir şekilde yazılacağını belirlemekteyiz. Markanız özelinde belirlenen hizmet, blog, uzun kuyruklu ve rakip anahtar kelimeler arasında markanıza uygun, aranma hacmine sahip kelimelere öncelik vermekteyiz.

Yaptığımız önceliklendirme sonrasında SEO uyumlu bir şekilde içerikleriniz yazdırılmaktadır. Bu aşamada amacımız arama sonuçlarında hem arama motoru botlarına hem de hedef kitlenize uygun içerikler üretmektir.

Bunların dışında sitenizde bulunan içerikler kontrol edilmektedir. Özellikle aranma hacmi olmayan ve kullanıcıya fayda sağlamayan bütün içerikler SEO uyumlu bir şekilde ekibimiz tarafından düzenlenir.

seo arama motoru optimizasyonu

Site Dışı Optimizasyon

Site dışı optimizasyon veya Backlink çalışmaları internet sitenize dışardan yapacağımız çalışmalara denilmektedir. Arama motorlarında üst sıraları hedefleyen bütün markalar backlink çalışmalarına önem vermektedir.

Site dışı SEO (Off-Page SEO) çalışmaları markanıza dışarından gelen, bağlantılara dayalıdır. İnternet ortamında gördünüz, tanıtım yazıları, forum ve profil backlink gibi birçok farklı çalışma türü mevcuttur. Bu aşamada markanızın, hedeflediği anahtar kelimeler özelinde çıkarttığımız backlink kaynaklarımıza göre çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Rakip analiz sürecimiz sonrasında anahtar kelimelerinizin rekabet halinde olduğu rakip markaların kullandığı bağlantıları kontrol ederek, anahtar kelimelerinize uygunluğu test edilmektedir.  Markanıza backlink alımı yaparken kontrol ettiğimiz iki ana unsur vardır. Bunlar aldığımız sitenin kalitesi ve sektörünüze uygun olmasıdır.

Otoriter ve kaliteli yerlerden sitenize aldığımız bağlantılar, arama sonuçlarında sitenizin sıralamalarına etki etmektedir. Bu nedenle site dışı optimizasyon sürecimiz her siteye farklı bir şekilde ilerlemektedir.

seo nasıl yapılır

SEO Paketleri & Fiyatları

Junior SEO

Aylık
 • Teknik SEO Analizleri
 • Site İçi SEO Düzenlemeleri
 • Landing Page Analizleri
 • Sektörel Anahtar Kelime Araştırmaları
 • Anahtar Kelime Analizleri
 • Anahtar Kelime Performans Takip Sistemi
 • Backlink İnşaası

Manager SEO

Aylık
 • Teknik SEO Analizleri
 • Site İçi SEO Düzenlemeleri
 • Anahtar Kelime Analizleri
 • Anahtar Kelime Performans Takip Sistemi
 • İçerik Pazarlaması
 • Backlink Analizleri
 • Backlink İnşaası
 • Site İçi Link İnşaası
 • Anti SEO Koruma Desteği
 • Rakip Site On Page Analizleri
 • UI - UX Analizleri
 • Log Dosyası Analizleri
 • Aylık Website Crawling

SEO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SEO fiyatları markanızın hedeflediği başarıya göre değişkenlik gösterebilmektedir. SEO tarafında bir fiyat belirleyebilmek için, ayrıntılı bir analiz süreci gerekmektedir. Bu süreç içerisinde sitenizin genel durumu, trafik aldığı kelimeler, sıralama kaybı yaşadığı kelimeler ve SEO uyumluluğu kontrol edilir. Kontrol aşaması sonrasında markanız özelinde SEO fiyatı belirlenerek, tarafınıza iletilir.

SEO çalışmaları, arama motoru algoritmalarına göre her zaman değişkenlik göstermektedir. SEO ile yaşadığınız başarıyı sürdürmek, arama motoru algoritmalarına uymakla gelmektedir. SEO çalışmaları ile sitenizi üst sıralara taşıdıktan sonra sürekli olarak üst sıralarda kalacağınız garanti değildir. Bu nedenle yeni algoritmaları takip ederek, sitenizi her zaman güncel tutmanız gerekmektedir.

SEO çalışmaları genellikle 4-6 ay arasında sizlere sonuçlarını göstermektedir. Ancak anahtar kelimelerin rekabetine ve sektörünüze göre bu süre değişkenlik göstermektedir. SEO hizmeti verdiğimiz projelerimizde genellikle ilk aydan itibaren sonuçları görmeye başlamaktayız.

Kullanıcıların arama sonuç sayfalarında ve internet sitelerinde yaptıkları davranışlar, Google ve diğer arama motorları için her zaman önemli bir etken olmuştur. Kullanıcıların arama sonuçlarında dikkat ettiği kriterlerden internet sitesi içerisinde geçirilen süreye kadar birçok etken kullanıcı deneyimini etkilemektedir. Günümüz kullanıcılarının, sektör fark etmeksizin istediği bilgiye hemen ulaşmak istemesi ve bu şekilde davranış sergilemesi, internet sitelerinde ona göre aksiyon almasına sebebiyet vermektedir.

SEO uyumlu bir siteniz olması artık istediğiniz etkiyi alabileceğiniz anlamına gelmediği gibi aynı zamanda kullanıcıların tek tıkla arama sonuçlarında dönmesine ve sıralama kaybı yaşayacağınız anlamına gelebilmekte.

İlk defa SEO hizmeti alacak markalar için, ajans seçim süreci oldukça zordur. SEO, kendi içerisinde birçok etkeni ve hizmeti barından çalışma türüdür. Bu nedenle internet siteniz özelinde analiz yaptıktan sonra fiyat veren firmaları markayı seçmeniz daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca hizmet aldığınız süre boyunca, sitenizde neler yapıldığını ve neler yapılacağını öğrenmeniz, süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Spam ve anti SEO gibi sorunlarla karşılaşan sitelerde genellikle ilk tespit oldukça önemlidir. Bu tarz çalışmalara nereden maruz kalındığını tespit etmek ve ona göre çalışmalar gerçekleştirmek gereklidir.

Bu tarz sorunlarda genellikle site içi ve site dışı olmak üzere detaylı bir analiz gerçekleştirilir. Site içerisinde; spama sokabilecek schema hataları, doğal olmayan sitenin otoritesini etkileyen iç link ve dış link yapısı gibi hatalar tespit edilir. Kontrol sonrası çıkan hatalar, doğal çalışmalar ile SEO uyumlu hale getirilir ve Google’a bildirilir.

Sitenize yapılan spam tarzı saldırılarda birçok konu ele alınabilir. Burada önemli olan yapılan saldırının, sitenizin neresine yapıldığı ve ne amaçla yapıldığını tespit etmek olacaktır.

SEO çalışmaları, internet sitenizin hedeflediği anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almasını ve bu sayede organik trafik artışını hedefleyen çalışma türüdür. SEO, hedeflediğiniz anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almak, internet üzerinden ilgili hizmetinizi ve ürününüzü arayan kullanıcıların, direkt olarak sitenize giriş yapmasını sağlayacağı gibi aynı zamanda marka bilinirliği konusunda markanızın arama sonuçlarında yer edinmesini sağlayacaktır.

SEO çalışmalarımız, projelerin bulunduğu sektöre ve konuma göre değişkenlik göstermektedir. Her sektörün farklı bir stratejisi olduğu için, markanız özelinde yapılacak çalışmalar farklı olacaktır. Ancak hizmet almaya başladığınızda SEO uzmanlarımız tarafından sitenizin teknik hataları, içerikleri, kullanıcı deneyimi ve site dışı çalışmaları genel olarak analiz edilerek bir roadmap ortaya çıkartılır. İlgili yol haritasına göre çalışmalara başlanarak, düzenli raporlama ve çalışmalarımız gerçekleştirilir.

Web site tasarımı, SEO için oldukça önemli bir kriterdir. İnternet sitenizde kullandığınız tema, kullanıcı deneyimini etkilemektedir. Sitenize giren bir kullanıcının istediğini bulamaması, site hızınızın yavaş olması ve göz hoş gelmeyen tasarım kullanılması, site sıralamalarınıza ve trafiğinize dolaylı yoldan etki edecektir.

SEO, diğer dijital pazarlama kanallarına kıyasla etkilerini daha uzun sürede görebileceğiniz bir çalışma türüdür. Uzun bir süreç gerektiren SEO, reklam gideri olmayan ve istediğiniz sorgularda uzun süre üst sıralarda yer almanızı sağlayan dijital pazarlama kanalıdır. 

SEO hizmeti alarak, markanızın hedeflediği anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alabilir ve organik trafiğinizi artırabilirsiniz.

Kullanılan araçlar, internet sitelerde oluşan isteklere göre şekillenebilmektedir. Her aracın kullanım amacı bir diğerinden farklı olduğu için, araçları site içi ve site dışı olarak ikiye ayırabiliriz.

Site içi araçlar; Screaming Frog, Semrush, Search Console, DeepCrawl

Site dışı araçlar; Ahrefs, Mozpro, Majestic SEO, Cognitive SEO

Sadece site İçi SEO veya site dışı SEO yaparak, üst sıralarda yer almanız maalesef mümkün değildir. Site içi seo tarafında kullanıcı deneyimi ve crawling yapısını SEO uyumlu hale getirmediğiniz zaman, yapacağınız site dışı çalışmalar hedeflediğiniz gibi olmayacaktır. Bu durum iki taraf içinde geçerli olmakla beraber sadece bir tarafı yapmak istediğiniz sonuçları sizlere vermeyecektir. SEO çalışmalarını iki taraflı düşünmeli, yeri zamanı geldiğinde ilgili çalışmalar yapılmalıdır.

Kullanıcılar yaptıkları sorgularda herhangi bir reklam yada sponsor bağlantılara tıklamadan, direkt olarak arama sonuçlarında yer alan web sitenize gelen trafiği ifade etmektedir.

SEO çalışmalarında başarı, siteniz özelinde analiz sürecinde çıkan, bütün hataların düzenlenmesi ve stratejinin hızlı bir şekilde yapılmasından geçmektedir. Ancak SEO çalışmalarında sitenizin mevcut durumu, anahtar kelimelerinizin rekabeti ve sektörünüze bağlı olarak başarı garantisi vermek çok sağlıklı olmayacaktır.

SEO hizmeti, markanızın istediği anahtar kelimelerin, arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması için yaptığımız bütün çalışmaları kapsamaktadır. SEO danışmanlığımız süresince; rakip analizi, site içi teknik düzenlemeler, site dışı çalışmalar ve raporlama gibi birçok çalışmayı içinde barındırmaktadır.

SEO çalışmalarına başlandıktan sonra; ay içerisinde yapılan bütün çalışmaları ay sonunda sizlerle paylaşmaktayız. Bunun dışında Search Console, Analytics ve semrush gibi araçlar aracılığıyla aylık performans raporumuzu isteğiniz doğrultusunda iletmekteyiz.

Verdiğiniz hizmetin, lokal aramalarda yer almasını hedeflemekteyseniz, SEO çalışmalarımıza başlamadan önce markanızın bulunduğu şehre göre yerel SEO çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz.

SEO çalışmalarında odaklandığınız anahtar kelimelerin üst sıralarda yer alması ürünlerinizin satışlarını veya verdiğiniz hizmetin geri dönüşümünü arttıracaktır.

SEO Müşteri Yorumlarımız

İletişim Bilgilerimiz

Antalya Ajansımız: Kışla Mah. 54. Sokak İpek Apt. No:8 Daire:10 Muratpaşa / Antalya

İzmir Ajansımız: 1230. Sk. 40-44, Hilal, 35170 Buca Osb Konak / İzmir


İstanbul Ajansımız: Talatpaşa Mah. Yaşarlı Cd. No:9 Kâğıthane/İstanbul


Telefon: 0507 242 98 07

Mail: [email protected]

  Size en iyi deneyimi sunmak için, Web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.

  Gönder
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?