Uluslararası & Yurt dışı SEO Hizmeti - Fiyatları | Boosted Craft

Uluslararası SEO

Uluslararası SEO, web sitenizi global bir sahneye taşıyarak sınırsız potansiyele erişmeniz için açılan bir kapıdır. Anahtar kelimeleri, içeriği ve teknik altyapıyı hedef kitlenize ve bölgeye özel olarak optimize ederek, arama motorlarında zirveye yükselmenizi ve global pazarda hakimiyet kurmanızı sağlar.

Uluslararası SEO hizmetinin sunduğu fırsatlar elbette yalnız bu kadarla sınırlı değildir. Doğru Uluslararası SEO stratejilerini benimseyerek rekabetin yoğun olduğu pazarlarda rakiplerinizin arasından sıyrılabilir, sektörünüzün lideri konumuna gelme noktasında önemli bir avantaja sahip olabilirsiniz.

uluslararası seo
uluslararası seo uzmanı

Yurt Dışı SEO Nedir?

Web sitesinin hedef pazarlardaki kullanıcılar tarafından yapılan arama sonuçlarının üst sıralarında listelenmesi amacıyla gerçekleştirilen bir arama motoru optimizasyonu süreci olan yurt dışı SEO hizmeti, sağladığı faydalar nedeniyle farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve farklı ölçeklerde her tür işletmeye hitap eder. Bunun doğal bir sonucu olarak turizm sektöründen sağlık sektörüne lojistik sektöründen e-ticaret platformlarına kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösterene ve global başarıya erişmek isteyen tüm işletmeler yurt dışı SEO hizmetinden faydalanabilir.

Yurt dışı SEO hizmeti, yurt dışı pazarlarda başarı yakalamanızı ve farklı ülkelerdeki kitlelere erişmenizi sağlayan kritik bir unsur olsa da, bu başarının sağlanması alanında uzman ve deneyimli profesyonellerden hizmet alınması sayesinde mümkün olmaktadır.

Kullandığımız SEO Araçları

Bizimle İletişime Geçin!

Referanslarımız

Uluslararası SEO Nasıl Yapılır?

 • Yurt dışı SEO hizmetinin en önemli adımı, hedef dil seçimidir. Yurt dışı SEO’da genellikle İngilizce tercih edilse de, hedef kitleye özel diğer diller daha fazla fayda sağlayabilir. Ayrıca çok dilli SEO çalışmaları da tercih edilebilir.
 • Yurt dışı SEO hizmetinde hedef ülke ya da bölge olmalıdır. Genel çalışmalar hedefe ulaşmayı engelleyebilir. Hedeflenen bölgenin net olarak belirlenmesi, yurt dışı SEO çalışmalarının yerel SEO çalışmalarıyla desteklenmesini sağlar.
 • Hedef dil ve bölge belirlendikten sonra hedef kitlenin en iyi şekilde tanınması için profesyonel araçlar kullanılır. Hedef kitlenin alışkanlıkları ve davranış şekilleri analiz edilmelidir. Hedef kitlenin arama motoru kullanım alışkanlıklarını ve ne istediklerini belirlemek yurt dışı SEO çalışmalarının başarısını sağlayan en önemli etkenlerdendir.
 • Yurt dışı pazarlarda da son derece yoğun bir rekabet olduğundan, olası rakiplerin performansları ve hedef kitleyle olan etkileşimleri analiz edilmelidir. Rakiplerinizin SEO stratejilerini öğrenmek, uluslararası alandaki yatırımların daha doğru ve etkili şekillendirilmesine yardımcı olacaktır.
 • Yurt dışı SEO kapsamında global ve bölgesel odaklı anahtar kelime gruplarına odaklanmak gerekir. Global hedeflerin bölgesel yöntemle desteklenmesi, SEO performansını yükseltebilir. Bu süreçte, sektörde tercih edilen ve hedef kitlenin arama motorlarında aradığı aranma hacmi yüksek anahtar kelimeler belirlenmelidir. Bu sayede ilgili anahtar gruplarına göre içerik stratejisi optimize edilebilir.
 • Yurt dışı SEO çalışmaları kapsamında web sitesindeki hatalar tespit edilir, web sitesinin SEO performansı belirlenir ve site içi SEO unsurları optimize edilir. Daha sonra site dışı optimizasyon çalışmaları gerçekleştirilir. 

Kullandığımız SEO Araçları

yurtdışı seo

Temel ilkeleri öğrendikten sonra markanızı yeni pazarlara taşıyacak etkili bir uluslararası SEO stratejisi oluşturmayı düşünmeye başlayabilirsiniz. Sosyal medya ve diğer dijital pazarlama biçimleri hakkında düşünmek cazip gelse de, öncelikle mevcut web sitenizi ve hedeflemek istediğiniz ülkelerdeki yerel arama sonuçlarında ne kadar iyi performans gösterdiğini dikkate almanız gerekir. 

Bunun için diğer ülkelerden aldığınız organik trafiği değerlendirerek başlayın. Bu süreci kolaylaştırmak için Google Analytics ve benzeri araçları kullanarak farklı dil ve ülkeler için arama hacimlerini ve dönüşümleri belirleyebilirsiniz. Ardından, kullanıcıların web sitenizi ziyaret ettiği ülkelerdeki organik arama görünürlüğünüzü değerlendirin. 

Bu bilgilere eriştiğinizde yurt dışı SEO stratejiniz şekillenmeye hazır demektir. Hangi ülkeleri hedeflemek istediğinize karar verdikten sonra, bu bölgelerde yaygın olarak kullanılan dilleri belirleyin. Son olarak yerelleştirme sürecine nasıl yaklaşacağınıza karar vermeniz gerekir. Bu, içeriği bir kaynak dilden diğerine çevirmekten çok daha karmaşık bir süreçtir. Dolayısıyla geleneksel bir SEO ajansı ya da içerik hizmeti bu göreve uygun olmayabilir. 

SEO Kazanç Hesaplama

Yurt Dışı SEO Neden Önemli?

Google gibi arama motorlarının, bulundukları ülkelerdeki kullanıcıların ihtiyaçlarına ve davranışlarına hitap ettiğini unutmamak önemlidir. Başka bir deyişle, bir arama motoru farklı konumlarda farklı sonuçlar verecektir. Yurt dışı SEO çalışmalarına yatırım yaptığınızda, web sitenizin belirli konumlardaki kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan içeriğe sahip olduğunu arama motorlarına açıkça belirtmiş olursunuz. Ayrıca arama motorunun, kullanıcıların belirli bir dilde arayabileceği hizmetler sunduğunuzu ya da ürünleri sattığınızı bilmesini sağlayabilirsiniz.

Küresel genişlemeyi düşünen herhangi bir markanın uluslararası SEO ilkelerini benimsemesi gerekir. Rakipleriniz zaten dış pazarlarda aktifse, iyi bir sıralama elde etmek zorlu bir mücadele olabilir. Ancak her rakip, çevrimiçi içeriklerini yeni bölgeler için optimize etmeyebilir. Yurt dışı SEO’ya yatırım yaparak markanıza avantaj sağlayabilir ve rekabette hızla öne geçebilirsiniz.

Çevrimiçi varlığın bu kadar önem kazanması sonucunda, bir işletmenin küresel bir hedef kitleye ulaşmasını engelleyen hiçbir şey yoktur. Ancak dünya çapındaki hiçbir pazar homojen değildir. Yurt dışı SEO, markaların her bölgenin dil gereksinimlerine, ihtiyaçlarına ve kültürel normlarına göre özel kampanyalar oluşturmasına olanak tanır. Başarılı bir şekilde uygulandığında, yurt dışı SEO yeni müşterilerle bağlantı kurmayı kolaylaştırır, web sitesi trafiğini önemli ölçüde artırır ve markalara aradıkları küresel görünürlüğü sağlar.

 

Bir web sitesi hedef anahtar kelimeler için arama sonuçlarında listelenmeye başladığında, organik trafikte de bir artış sağlanır. Yurt dışı stratejileri web sitesi özelinde belirlendiği ve doğru şekilde uygulandığı takdirde, doğru türdeki kullanıcıları çekmeye başlarsınız. Kullanıcılara kendi ana dillerinde konuşan çevrimiçi içerik sunmak, genellikle çok daha yüksek dönüşüm oranlarına yol açar. Böylece, markalar sürdürülebilir büyüme ve genişleme için ihtiyaç duyduğu gelirleri elde edebilir.

Güçlü bir marka kimliği ve yüksek bir marka bilinirliği olmadan küresel pazarda başarılı olmak mümkün değildir. Yurt dışı SEO’ya yatırım yaparak ve içeriği belirli bölgelere göre özelleştirerek, marka görünürlüğünü artırmak ve kendinizi güvenilir bir kuruluş olarak konumlandırmak çok daha kolaydır. Başka yerlerde daha ucuz alternatifler bulunsa bile, kullanıcıların kendi dillerinde içerik sunan bir işletmeyi seçme olasılıkları çok daha yüksektir. Yerel içerik, kullanıcılarla yalnızca kendi dillerinde konuşmakla kalmaz, aynı zamanda güven oluşturur. Bu da müşteri için daha iyi bir deneyim yaratır, sadakat duygusunu teşvik eder. Bu da paha biçilmez değere sahip ağızdan ağza yönlendirmeleri beraberinde getirir.

Ne Kadar Süre Yurt Dışı SEO Hizmeti Almalıyım?

Ne kadar süre yurt dışı SEO hizmeti almanız gerektiği; hedeflerinize, hedeflediğiniz pazarın rekabet düzeyine, web sitenizin durumuna, yurt dışı SEO için ne kadar bütçe ayırdığınıza, hedeflediğiniz bölgenin arama motoru algoritma trendlerine, hedeflediğiniz anahtar kelimelerdeki rekabet yoğunluğuna ve diğer pek çok farklı unsura bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 

Diğer yandan, yurt dışı SEO’nun uzun vadeli bir yatırım olduğunu ve sonuçların zaman alacağını unutmamak önemlidir. Kısa vadede bazı sonuçlar görmeniz mümkün olsa da, kalıcı başarı ve sürdürülebilir bir büyüme için sabırlı olmanız ve düzenli olarak SEO çalışmalarına devam etmeniz gerekir.

Kullandığımız SEO Araçları

Neden Yurt Dışı SEO Yapmalısınız?

Yurt dışı SEO stratejisinin temel amacı, bir web sitesinin uluslararası pazarlardaki organik varlığını artırmaktır. Yurt dışı SEO kampanyası; web sitesi özelinde planlandığı, doğru teknik ve stratejilerle uygulandığı takdirde kullanıcıları yeni pazarlara çekmenize, küresel erişime ulaşmanıza ve markanızın bilinirliğini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur.

Yurt dışı SEO başlangıçta biraz karmaşık görünse de, web sitenizin dünyanın farklı lokasyonlarında yapılan aramaların sonuçlarında iyi bir sıralamaya sahip olmasını istiyorsanız, kaçınılmaz bir süreçtir. Benzersiz kültürel normlar ve dil farklılıklarının yanı sıra, arama motoru algoritmaları konuma bağlı olarak farklı çalışabilir. Ancak dikkatli bir planlamayla ve en iyi uygulamaları takip ederek yerel arama sonuçlarında iyi sıralamalara ulaşmak mümkündür; bu da hedef pazarlara nüfuz etmeyi çok daha kolay bir hâle getirir.

Uluslararası SEO’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İçeriklerinizin hedef kitlenizin beklentilerine uygun olması kritik öneme sahiptir. Bu nedenle, kullanıcı deneyimini ve davranışlarını ölçmek için profesyonel araçlar kullanarak hedef kitlenizi daha iyi anlamalısınız.
 • Çeviri çalışmalarında, hedef dil ve coğrafi bölgeye uygunluğa dikkat etmek son derece önemlidir. Ayrıca, sektörünüzün mevsimsel değişikliklerini göz önünde bulundurarak faaliyet planınızı oluşturmalısınız.
 • Uluslararası pazarda, rakiplerinizin satış stratejilerini detaylı bir şekilde incelemeli ve analiz sonuçlarını çalışmalarınıza entegre etmelisiniz.
 • Arama hacmi ile organik trafik değerleri arasında farklılıklar olabilir. Bu farkları azaltmak için doğru analizler yapmalı ve bölgesel odaklı anahtar kelimelerle çalışmalarınızı desteklemelisiniz.
 • Hedeflediğiniz bölgede en yaygın kullanılan arama motorlarına odaklanarak optimizasyon çalışmaları planlamalısınız. Ayrıca, görünürlüğünüzü artırmak için değişen trendleri yakından takip etmeli ve stratejilerinizi sürekli olarak güncellemelisiniz.
 • Hedef kitlenizi iyi anlamak, tüm çalışmalarınızı onların kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik yapmanızı sağlar. Bu nedenle, çalışma yapmayı planladığınız ülkede insanların online davranışlarını analiz ederek SEO stratejilerinizi belirlemeli ve gerektiğinde hızla güncellemelisiniz.

Uluslararası SEO Paketleri

Junior SEO

Aylık
 • Teknik SEO Analizleri
 • Site İçi SEO Düzenlemeleri
 • Landing Page Analizleri
 • Sektörel Anahtar Kelime Araştırmaları
 • Anahtar Kelime Analizleri
 • Anahtar Kelime Performans Takip Sistemi
 • Backlink İnşaası

Manager SEO

Aylık
 • Teknik SEO Analizleri
 • Site İçi SEO Düzenlemeleri
 • Anahtar Kelime Analizleri
 • Anahtar Kelime Performans Takip Sistemi
 • İçerik Pazarlaması
 • Backlink Analizleri
 • Backlink İnşaası
 • Site İçi Link İnşaası
 • Anti SEO Koruma Desteği
 • Rakip Site On Page Analizleri
 • UI - UX Analizleri
 • Log Dosyası Analizleri
 • Aylık Website Crawling

Uluslararası SEO Müşteri Yorumlarımız

İletişim Bilgilerimiz

Antalya Ajansımız: Kışla Mah. 54. Sokak İpek Apt. No:8 Daire:10 Muratpaşa / Antalya

İzmir Ajansımız: 1230. Sk. 40-44, Hilal, 35170 Buca Osb Konak / İzmir


İstanbul Ajansımız: Talatpaşa Mah. Yaşarlı Cd. No:9 Kâğıthane/İstanbul


Telefon: 0507 242 98 07

Mail: [email protected]

  Size en iyi deneyimi sunmak için, Web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.

  Gönder
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?