WordPress SEO Hizmeti | Boosted Craft

WordPress SEO

Dünya üzerinde en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinin başında gelen WordPress, üst düzey yazılım bilgisine ihtiyaç duyulmadan ve son derece basit bir şekilde profesyonel web sitesi yapma imkanı verir. Açık kaynaklı bir yazılım olan WordPress pek çok ücretli ve ücretsiz eklenti ile web sitenizi hem görsel hem fonksiyonel açıdan mükemmelleştirmenize yardımcı olur. Hatta WordPress kullanarak e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz.

WordPress’in en önemli özelliklerinden biri, SEO dostu bir yapıya sahip olmasıdır. Bununla birlikte herhangi bir web sitesinin WordPress ile kurulması, web sitesinin başlangıç aşamasından itibaren arama motoru sonuçlarının üst sıralarında listelenmesinin garanti olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. Bu kapsamda web sitesi WordPress ile kurulsa dahi, SEO için optimize edilmelidir. WordPress’in bu aşamada sağladığı önemli bir avantaj, SEO optimizasyon çalışmalarını kolaylaştırması, aynı zamanda yeni başlayan web sitelerine dahi sıralamada daha iyi bie yere sahip olma imkanı sunmasıdır.

Diğer yandan WordPress her ne kadar SEO açısından avantajlı olsa da, tek başına SEO optimizasyonunun yerini alması mümkün değildir. WordPress içerik yönetim sistemi olarak kullanıcılara en doğru yöntemleri kullanmalarını sağlama konusunda garanti sağlıyorsa da, kullanıcı çabası da gereklidir. Aksi takdirde arama motoru sonuçlarında iyi sıralamalar almak mümkün değildir. Ayrıca WordPress kullanılması, kullanılan SEO taktiklerinde değişiklikler yapılacağı anlamına gelmez. Aynı şekilde özgün içerikler oluşturulması, etkili backlinkler kazanılması ve web sitesinin en iyi şekilde optimize edildiğinden emin olunması gerekir.

wordpress

Bizimle İletişime Geçin!

wordpress seo nedir

WordPress SEO Nedir?

WordPress SEO, WordPress kullanılarak hazırlanmış bir web sitesinin arama motorlarının ilgili anahtar kelime sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmek ve daha fazla organik trafik sağlamak için uygulanan çalışmalar bütünüdür. WordPress SEO ile web sitesinin optimize edilmesi için birden fazla adım, yöntem ve araç vardır. WordPress SEO stratejileri sayesinde SEO dostu bir web sitesi kurulabilir, web sitesi içerikleri optimize edilebilir ve daha iyi sonuçlar elde edilmesi için web sitesi dışında birtakım eylemlerde bulunulabilir.

Referanslarımız

WordPress SEO’ya Neden İhtiyacınız Var?

WordPress tabanlı web sitenizin SEO uyumlu hale getirilmesi, arama motoru sonuçlarının iyileştirilmesi ve web sitenizin görünürlüğünün artırılması noktasında önemli bir unsurdur. WordPress SEO stratejilerinin web siteniz özelinde belirlenmesi, alanında uzman ve deneyimli profesyoneller tarafından uygulanması halinde web sitenizin organik trafiğinin ve dönüşüm oranlarının artması sağlanabilir. İlgili anahtar kelimelere yönelik arama sonuçlarında üst sıralarda listelenmek dönüşüm oranlarına bağlı olarak satışlarda ve işletme karlılığında da artış sağlayabilir.

wordpress seo hizmeti

WordPress SEO Nasıl Yapılır?

WordPress SEO çalışmaları yapılırken her web sitesi, sektör ve hedefler özelinde stratejiler belirlenerek uygulanır. Bununla birlikte WordPress SEO çalışmalarında uyulması gereken bazı temel kriterler bulunur.

Bu kapsamda; web sitenizin hızı yükseltilir. Gerek kullanıcıları gerek arama motorunu memnun edecek özellikte tema seçimi yapılır. WordPress SEO açısından çok önemli olan SSL yüklenir. Bu sayede güvenli bir kullanıcı deneyimi sunulur. Arama motorları kelime bazı aramalarda URL’leri de taradığı için SEO dostu olacak şekilde link yapısı düzenlenir. WordPress SEO teknikleri açısından önemli olan Google AdWords, Google Analytics, Google Search Console ve Google PageSpeed Insights gibi araçlar kullanılır. Kodlama yapmadan WordPress SEO çalışması yapma imkanı veren Yoast SEO eklentisi yüklenir. Ayrıca arama motorları nezdinde görünür olmak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için kaliteli içerikler paylaşılır.

WordPress SEO Neden Önemlidir?

Tüm web siteleri için olduğu gibi WordPress tabanlı web siteleri için de SEO yani WordPress SEO çok önemlidir. WordPress SEO sayesinde WordPress tabanlı web sitenizin ve içeriklerinizin optimize edilmesi, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında aktif olarak bilgi edinmek isteyen kişilere ulaşma olasılığınızı artıran önemli bir unsur haline gelir. Bu durum, organik olarak gerçekleştiği için içeriklerinizi arama motoru sonuçları sayfasının üst sıralarına yerleştirmek için Google’a ya da bir başka arama motoruna ödeme yapmanız gerekmez.

WordPress SEO ile Google’da üst sıralarda listelenecek organik içerikler oluşturmak son derece faydalıdır. Çünkü bu sayede web sitenizin ve içeriklerinizin, ziyaretçiler açısından daha güvenili ve görünür olması sağlanabilir. Kısacası WordPress SEO; bir işletme web sitesine sahip olanların organik trafiğini, itibarını, olası satış sayısını, dönüşümlerini ve çok daha fazlasını artırmanın en etkili ve basit yolu olma özelliğine sahiptir.

wordpress seo danışmanlığı

WordPress SEO Çalışmaları Ne Kadar Sürer?

WordPress SEO çalışmaları genellikle 6 ayda sonuç vermeye başlayan bir süreç olsa da; sektöre, web sitesinin mevcut durumuna ve hedeflerine göre bu sürenin değişmesi söz konusu olabilir. Alanında uzman ve deneyimli profesyoneller öncelikle web sitesinin sektörü ve hedefler ile ilgili detayları öğrenir. Aynı zamanda rakip analizi gibi son derece önemli süreçler tamamlanır. Daha sonra uygulanacak WordPress SEO stratejileri belirlenir. Uygulanan çalışmaların sonuçları düzenli olarak raporlanır, gerekli durumlarda farklı stratejilerin uygulanması söz konusu olabilir.

WordPress SEO Çalışmalarında Süreç Nasıl İşler?

WordPress tabanlı web sitelerinin optimizasyonunun yapılması ve organik trafik değerlerinin artırılması için öncelikle web sitesinin sağlam ve kusursuz bir şekilde çalıştığından emin olunmalıdır.

WordPress SEO kapsamında web sitenizin güvenilir bir hosting firmasında barındırılması önemlidir. Seçilen hosting firması; site hızı, çalışma süresi ve güvenlik konularında yüksek performans sunmalıdır. Çünkü site hızı WordPress tabanlı web sitelerinin SEO performansını doğrudan etkiler.

WordPress’te binlere ücretli ve ücretsiz tema bulunur. Kullanılmayacak komut dosyalarının ve eklentilerin yer almadığı SEO dostu temaların tercih edilmesi; web sitenizin performansını olumlu yönde etkileyecektir.

WordPress SEO çalışmaları kapsamında web siteniz optimize edilmeye başlanmadan önce, SEO eklentisi yüklenmesi gerekir. En popüler alternatifler arasında; Rank Matt, Yoast SEO ve All in One SEO sıralanabilir.

Alan adı SEO üzerinde doğrudan etkili olmasa da, titizlikle seçilmesi önemlidir. Google’ın farklı URL’ler olarak kabul edebileceği alan adlarının seçilmemesi konusunda özenli olunmalıdır.

WordPress tarafından kullanıcılara arama motorlarının web sitenizi dizine eklemesini engelleme konusunda seçenekler sunmaktadır. Bu seçenek genellikle web siteniz henüz geliştirildiği sırada yani sayfalar ve içerikler hazır olmadan önce geliştiriciler tarafından kullanılır. Siteniz hazır olduğunda bu ayarın açık kalmaması için gerekli kontroller yapılmalıdır.

Daha önce yapılmadıysa atlanmaması gereken diğer bir adım web sitenizin Google Search Console ile doğrulanmasıdır. Siteniz doğrulandıktan sonra site haritası gönderilir. Ancak WordPress SEO ile ilgili temel bilgilerin öğrenilmesi ve uygulanması sonrası, web sitenizin optimize edilmesi ve arama motoru sonuçlarında optimum fayda sağlayacak adımlara geçilebilir.

WordPress SEO kapsamında web sitenizin hangi arama terimlerine göre optimize edilmesi gerektiğini belirlemek için anahtar kelime analizi yapılmalıdır. WordPress SEO çalışmalarının başında anahtar kelime analizi yapılarak elde edilen bilgiler web sitenizin içeriğinin ve sayfa optimizasyonunun planlanması amacıyla kullanılır.

Web sitenizdeki içeriklerin oluşturulması ve optimize edilmesi sürecine başlanmadan önce Hemingway App kullanılabilir. Böylece içeri okunabilirlik açısından hazırlanır. Çünkü web sitenizin Google’ın üst sıralarında yer almasını sağlamak için kaliteli ve özgün içerikler oluşturulmalıdır.

Ayrıca sayfalar ve yazılar için özel URL’ler oluşturulması önemlidir. Uzun URL’lerin arama motoru sonuç sayfasında kesilebileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Sayfanın varsayılan URL’i oluşturulduğu gibi sayfa başlığı olarak H1 başlığı tanımlanmalıdır. H1 başlığı sayfanın neyle ilgili olduğu konusunda kullanıcılara ve arama motoru botlarına bilgi verir. Aynı şekilde sayfaların başlık etiketleri de aynı göreci üstlenir. Gerekli durumlarda H1’in yanı sıra H2 – H6 başlıkları kullanılmalıdır. Başlık etiketi tüm bunların yanı sıra Google arama sonuçlarında görülebilen tıklanabilir sayfa başlığını da beslemektedir.

All in One SEO sayfa başlığını kullanarak sayfa başlık etiketini otomatik bir şekilde ayarlamaktadır. Bunu geliştirmek ve sayfa başlığına ek kelimeler eklemek WordPress SEO kapsamında gerçekleştirilmesi gereken adımlardan biridir. Bu süreçte; Snippet değişkenleri kullanılabilir, başlık etiketi olarak özel bir metin eklenebilir ya da her ikisinin bir karışımından faydalanılabilir.

WordPres SEO Çalışmalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

WordPress SEO çalışmaları tıpkı geleneksel SEO çalışmaları gibi web sitesi özelinde planlanmalı ve titizlikle uygulanmalıdır. Bu aşamada en önemli nokta, alanında uzman ve deneyimli uzmanlardan hizmet alınması olmalıdır. Web sitesi özelinde gerekli analizler ve değerlendirmeler yapıldıktan sonra belirlenen WordPress SEO stratejileri uygulanmalı ve düzenli olarak raporlanmalıdır. WordPress SEO hizmeti veren uzman ve ajansların çok kısa sürede yüksek başarıya ulaşma konusundaki garantilerinin gerçeği yansıtmadığı konusunda dikkatli olunmalı ve WordPress SEO çalışmalarının kapsamlı ve uzun süreli bir süreç olduğu unutulmamalıdır.

İletişim Bilgilerimiz

Antalya: Kışla Mah. 54. Sokak İpek Apt. No:8 Daire:10 Muratpaşa / Antalya
İzmir: 1230. Sk. 40-44, Hilal, 35170 Buca Osb Konak / İzmir
İstanbul: Talatpaşa Mah. Yaşarlı Cd. No:9 Kâğıthane/İstanbul
Telefon: 0507 242 98 07
Mail: [email protected]

    Size en iyi deneyimi sunmak için, Web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.

    Gönder
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?