Kurumsal Web Tasarım Hizmeti - Ajansı Fiyatları

Web Tasarım

Gerçek mekanda faaliyet gösteren işletmelerin çoğu, son zamanlarda müşteri tabanlarını genişletmek ve daha iyi bir erişime sahip olmak için çevrimiçi bir varlığa sahip olma girişiminde bulunmaktadır. Bununla birlikte, her nişteki binlerce web sitesiyle, rakipleri geride bırakmak ve müşterilerle güven oluşturmak için yalnızca çevrimiçi bir varlıktan daha fazlası gerekir. Bunu başarmanın en iyi yollarından biri, web sitenizi görsel olarak hoş ve sürükleyici bir şekilde tasarlarken kitlenize tam olarak aradıklarını sunmaktır. 

Bu aşamada devreye web tasarımı hizmetleri girer. Web tasarım sürecini; herhangi bir web sitesini işlevsel ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunacak şekilde tasarlama amacıyla planlama, kavramsallaştırma ve planı uygulama olarak tanımlamak doğru olabilir. Web tasarım sürecinin merkezinde kullanıcı deneyimi yer alır. Diğer yandan web tasarımı temel olarak, web sitesinin basit ve verimli olması, kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabilmesi ve görsel açıdan etkileyici bir görünüm elde edilmesi için web sitesinin kullanıcıların etkileşimde bulunduğu her özelliği üzerinde çalışılmasını gerektirir. Tüm faktörler bir araya geldiğinde, web sitesinin ne kadar iyi tasarlandığını değerlendirmek mümkün olur.

web tasarım
neden web tasarım hizmeti

Web Tasarım Nedir?

Bir web sitesini kullanırken genel görünümü ve hissi yaratan temelde web tasarımdır. Web tasarım süreci; yapı ve düzenden resimlere, yazı tiplerine, renklere ve grafiklere kadar web sitenizin öğelerinin planlamasını ve oluşturulmasını içerir.

Web tasarım bir web sitesinin bitmiş deneyimini oluşturmak için birlikte çalışan unsurlardan oluşur. Bunlar arasında; grafik tasarım, kullanıcı deneyimi tasarımı, arayüz tasarımı, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve içerik oluşturma dahil olmak üzere çok sayıda bileşeni saymak mümkündür. Bu unsurların hepsi bir araya gelerek; bir web sitesinin çeşitli cihazlarda nasıl göründüğünü, hissettirdiğini ve çalıştığını belirlemektedir.

Bizimle İletişime Geçin!

Web Tasarıma Neden İhtiyacınız Var?

İyi bir web tasarımın en önemli özelliği, markanızın hedef kitlenizle konuşma şeklini değiştirmesidir. Bu nedenle günümüzde sektörel rekabette öne çıkmak isteyen markalar ve işletmeler web tasarımına her zamankinden daha fazla odaklanmakta ve sunabileceği görünür faydalardan yararlanmak için profesyonel web tasarımcıları aramaktadır.

İyi tasarlanmış bir web sitesiyle, harika bir ilk izlenim bırakabilirsiniz. Markalar için müşterilerin veya potansiyel müşterilerin işlerini nasıl gördükleri çok önemlidir ve bu, web sitesinin yarattığı izlenimden büyük ölçüde etkilenir. Web siteniz doğrudan markanızı temsil eder ve web tasarıma odaklanmak, çekici ve güçlü bir ilk izlenim yaratmak için olmazsa olmazdır.

 

web tasarım fiyatları

Web tasarıma ihtiyaç duymanızın diğer bir nedeni, web tasarımın web sitenize daha iyi Google sıralamaları kazandırabilecek çeşitli öğeleri içermesidir. Bu unsurlar arasında mobil uyumluluk, web sitesi hızı, site haritaları, URL yapısı ve web sitesinde gezinmeyi sayılabilir. İyi bir web tasarımı, hem hedef kitleniz hem de arama motoru için daha fazla görünür olmanızı sağlayacak bu unsurları web sitenize dahil eder.

Markanızın logo, renk şeması ve yazı tipleri gibi temel varlıkları; hedef kitlenizin markanızı hatırlamasını, marka bilinirliğinizin artmasını ve onu binlerce web sitesinden kolayca ayırt etmesini sağlayabilir. Profesyonel web tasarımcılar, işinizin tüm benzersiz yönlerini dikkate almak kaydıyla markanızın güvenilirliğini artırmak ve tutarlılığı tasvir etmek amacıyla bunları web sitenize harmanlayarak yansıtmayı amaçlar.

Ziyaretçiler kullanıcı deneyimi iyi ve ilginç web sitelerinin farklı bölümlerini keşfetmek isterler. Diğer yandan, karmaşık ve gezinmesi zor görünen web siteleri, ziyaretçilerin saniyeler içinde siteden çıkmak istemesine neden olabilir. Hemen çıkma oranları aynı zamanda web sitenizin güvenilirliğini ve sıralamalarını da etkileyen bir unsurdur. Web siteniz ziyaretçileri daha uzun süre tutacak şekilde tasarlandığı takdirde, ziyaretçilerin hemen çıkma oranları düşürülebilir.

Referanslarımız

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Kurumsal Web tasarım farklı aşamalardan oluşan kapsamlı ve özelleştirilmesi gereken bir süreçtir. Proje özelinde ihtiyaçlar ve web sitesinin hangi amaçla yapıldığı belirlenir. Web tasarım sürecinin özelleştirilmesi için kurumsal kimlik çalışmaları tamamlanır. Grafik tasarım aşamasında, web sitesi sayfalarının görsel tasarımları yapılır. Web sayfalarında kullanılacak olan görseller hazırlandıktan sonra farklı programlama dilleri kullanılarak web sayfalarının kodlamaları yapılır. Grafik tasarım, kodlama ve içerik hazırlığı süreçleri sonucunda web sitesinin görünümü ve genel yapısı ortaya çıkar.

Web tasarım süreci tamamlandıktan sonraki adım, test aşamasıdır. Test sürecinde herhangi bir eksiklik ya da fazlalık bulunup bulunmadığı veya gözden kaçırılan detaylar olup olmadığı değerlendirilir. Ayrıca web sayfalarının hedeflenen görselliğe sahip olup olmadığı, mobil cihazlardaki görünümü ve açılış hızı gibi kritik unsurlar değerlendirilir. Elde edilen verilere göre ihtiyaç görülürse gerekli düzeltmeler yapılır, web sitesi performansı optimize edildikten sonra web sitesi yayına alınır.

Web Tasarım Niçin Önemlidir?

Web siteniz ziyaretçilerin markanız ve işletmeniz hakkında edindiği ilk izlenimdir. Bu nedenle internet ortamında var olmak ve bundan fayda sağlamak isteyen marka ve işletmelerin iyi tasarlanmış bir web sitesine sahip olması opsiyonel değildir. Web tasarım, web siteniz aracılığıyla müşterilerinize neyi temsil ettiğinizi en iyi şekilde anlatmayı sağlar. Ziyaretçiler internet ortamında web sitenize geldiklerinde sizi saniyeler içerisinde yargılarlar, web sitenizde kalma ya da çıkma kararı verirler. Üstelik bu karar web siteniz ile ilgili gibi görünüyor olsa da, aslında tamamen markanızın tercih edilip edilmeyeceği kararı üzerinde etkilidir.

Profesyonel web tasarım çalışmaları sayesinde markanızın dijitalleşme sürecine uyum sağlaması mümkün olur. Kullanıcı dostu bir web sitesi, markanızın dijital dünyadaki varlığını güçlendirme sürecinizi destekler. Diğer yandan web siteniz, markanızın kurumsal kimliğinin dijital bir yansımasıdır. Bu nedenle profesyonel web tasarım hizmeti almak gerekir. Bu sayede kullanıcı dostu, işlevsel, güncel, marka kimliğiyle uyumlu ve görsel açıdan etkileyici bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Tüm aşamaları titizlikle planlanan ve uygulanan web sitelerinin arama motorlarında gösterdiği performans sayesinde, arama motoru sonuçlarının üst sıralarında listelenmek web sitesinizin organik trafiğini, marka bilinirliğinizi ve karlılığınızı artıran önemli bir unsurdur.

web tasarımcı hizmeti

Web Tasarım Çalışmaları Ne Kadar Sürer?

Web tasarım daha önce de belirttiğimiz üzere kapsamlı ve birden çok aşaması olan bir süreçtir. Bununla birlikte web tasarım çalışmalarının ne kadar süreceğine dair kesin bir bilgi vermek yanıltıcı olacaktır. Çünkü her bir web tasarım projesi kendine özgü ve özeldir. Markaların ve işletmelerin ihtiyaçları ve beklentileri değiştiği için, hazırlanacak olan web sitesinin özellikleri, büyüklüğü ve içerikleri farklı farklı olur. Genel bir bilgilendirme yapmak gerekirse web tasarım çalışmalarının her proje özelinde değişiklik göstermekle birlikte 1 hafta ila birkaç ay arasında değişen sürelerde tamamlanabileceğini söylemek mümkündür.

Web Tasarım Ajansı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Web siteniz markanızın ve işletmenizin dijital ortamdaki yüzüdür. Web sitenizin, markanızı ve işletmenizi en iyi şekilde yansıtması için alanında uzman ve deneyimli profesyonellerden hizmet alınmalıdır. Profesyonel bir web tasarım ajansı seçmek; web sitenizin başarısı ve hedef kitlenize ulaşmanız noktasında kritik bir öneme sahiptir. Tercih ettiğiniz web tasarım ajansı, web sitesi hizmet vermeye başladıktan sonra gerek teknik destek gerek güncelleme konusunda destek sağlayacak profesyonel bir ekibe sahip olmalıdır.

Web tasarım ajansının farklı sektörlerde farklı projelere imza atmış olması önemlidir. Bu aşamada, web tasarım ajansının kaç yıldır sektörde faaliyet gösterdiği ve ürettiği projeler gibi bilgileri değerlendirmeniz fayda sağlayabilir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu web tasarım ajansının günümüz güncel teknolojilerinden faydalanmasıdır. Doğru iletişim kurduğunuz, isteklerinizi ve beklentilerinizi en doğru şekilde anlayan, size düzenli geri bildirimlerde bulunacak ve taleplerinizi gerçekleştirecek aynı zamanda alanında uzman ve deneyim sahibi profesyonellerden oluşan web tasarım ajansları ile çalışmayı tercih etmek; web tasarım hizmetlerinden optimum fayda sağlamanın temel unsurudur. Web tasarım ajansı seçerken sizinle aynı ilde olmasının daha avantajlı bir durum olduğu gibi bir yanılgıya kapılmadan, sunulan hizmetlere ve vadedilenlerin gerçekçiliğine odaklanmak doğru bir seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Web Tasarım Çalışmalarında Süreç Nasıl İşler?

Web tasarım çalışmalarının en önemli adımı; marka ve sektör hakkında bilgi edinmek, beklentileri ve hedefleri öğrenmektir. Logo ve tasarımda kullanılacak görseller alınıp sektörel araştırmalar yapıldıktan sonra, demo web sitesi hazırlanır. Demo web sitesi üzerinde müşteriyle fikir birliğine varılınca web sitesi sayfalarının tasarımı gerçekleştirilir. Ana sayfa ve alt sayfalara ilişkin onaylar alınınca kullanıcı arayüzü yazılım çalışmasına başlanılır.

Web sitesi yönetim paneli hazırlanır ve web sitesi mobil versiyonu hazırlanır. Web sitesi tasarımı müşteriye sunulur ve müşteri tarafından onaylandığı takdirde test aşaması gerçekleştirilir. Bu süreçte gerekli görülen düzeltmeler varsa bunlar tamamlandıktan sonra web sitesi yayına alınır.

web tasarım süreçleri nasıl işler

Web Tasarım Müşteri Yorumlarımız

İletişim Bilgilerimiz

Antalya Ajansımız: Kışla Mah. 54. Sokak İpek Apt. No:8 Daire:10 Muratpaşa / Antalya

İzmir Ajansımız: 1230. Sk. 40-44, Hilal, 35170 Buca Osb Konak / İzmir


İstanbul Ajansımız: Talatpaşa Mah. Yaşarlı Cd. No:9 Kâğıthane/İstanbul


Telefon: 0507 242 98 07

Mail: [email protected]

    Size en iyi deneyimi sunmak için, Web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.

    Gönder
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?