Sağlık Turizmi SEO Ajansı - Doktorlar İçin SEO & Reklam Ajansı

Sağlık Turizmi SEO

İnternet kullanımının hızla arttığı günümüzde sağlık sektörü dijital platformlarda her geçen gün daha önemli bir hale gelmiştir. Pek çok kullanıcı hastane, klinik ve hekim araştırmak, çeşitli sağlık sorunları ve tedavileri hakkında bilgi almak başta olmak üzere pek çok farklı nedenle internetten ve dijital mecralardan faydalanır. Bu nedenle, sağlık hizmeti sunan her birimin dijital varlıklarını etkin bir şekilde kullanmak ve pazarlamak için sağlık SEO hizmetinden faydalanması gerekir.

sağlık turizmi seo
doktorlar için seo

Sağlık Turizmi SEO Nedir?

Sağlık turizmi SEO, sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren kuruluşların ya da sağlık hizmeti sağlayıcıların web sitelerini arama motorunda daha görünür hale getirme amacıyla uygulanan kapsamlı bir süreçtir. Bireylerin tıbbi tedavi ya da sağlık hizmeti almak için farklı ülkelere ya da bölgelere seyahat etmesi sağlık turizmi olarak adlandırılır. Sağlık turizmi SEO ise sağlık hizmeti sağlayıcıların potansiyel hastalarını çekmesi ve hedef kitlelerine ulaşması için çeşitli dijital pazarlama stratejileri geliştirmesini sağlar.

Sağlık sektörü hastaların tedaviler ve medikal uygulamalarla ilgili pek çok soru sorma eğilimi gösterdiği bir alandır. Bireyler bazen belirli bir hastalık ya da semptom hakkında bilgi sahibi olmak bazen yakınlarındaki doktorları bulmak için arama motorlarından faydalanır. Farklı branştaki tüm sağlık merkezleri için en önemli konulardan biri, dijital varlıklarını arama sonuçlarının üst sıralarda yer almasını sağlamaktır. Türkiye ve dünya çapında dijital sağlık alanının ne kadar büyük bir rekabete sahne olduğu düşünüldüğünde sağlık SEO hizmetinin önemi açıkça fark edilebilir.

Kullandığımız SEO Araçları

Bizimle İletişime Geçin!

Referanslarımız

Sağlık Turizmi SEO Nasıl Yapılır?

Sağlık turizmi SEO, sağlık işletmelerine yönelik çeşitli hizmetler sunar. Bu kapsamda izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Öncelikle anahtar kelime analizi ve araştırması yapılır. Konuyla ilgili hedef anahtar kelimeler belirlenir. Bu sayede sağlık işletmelerinin hedef kitlelere daha iyi bir şekilde ulaşması sağlanabilir. 
 • Teknik SEO optimizasyonları yapılır. Web sitesinin teknik altyapısı optimize edilir, web sayfasının hızı artırılır ve kullanıcı deneyimi geliştirilir.
 • Web sitesi özelinde belirlenen etkili içerik stratejileri uygulanır. Bu kapsamda sağlık işletmelerinin hedef kitlesini bilgilendirmek ve çekmek için içerikler üretilir. Bu içerikler arasında blog yazıları, makaleler, videolar ve çok daha fazlası olabilir. 
 • Backlink stratejileri geliştirilir. Yüksek kaliteli, ilgili web sitelerinden gelen backlink’ler oluşturulur ve web sitesinin otoritesi artırılır.
 • Düzenli olarak analiz ve raporlama çalışmaları gerçekleştirilir. Web sitesinin performansı izlenerek düzenli raporlar sunulur. Gerekli durumlarda web sitesinde uygulanan SEO stratejileri optimize edilir.

Bu çalışmaların amacı, sağlık işletmelerinin dijital pazarlama çabalarını güçlendirmektir. Sağlık işletmelerinin çevrimiçi görünürlüğünün artırılması noktasında kritik bir rol üstlenir. Sağlık turizmi ajansı sunduğu hizmetlerle rekabetin yoğun olduğu sağlık sektöründe başarı sağlanması için gerekli hizmetleri sağlar.

sağlık turizmi ajansı

Kullandığımız SEO Araçları

Sağlık Turizmi SEO Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlık turizmi SEO hizmeti kapsamında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Hasta gelme olasılığı yüksek olan ülkelerdeki ve bölgelerdeki arama terimleri ve ihtiyaçlar araştırılmalı, elde edilen verilere göre hedef kitle belirlenmelidir.
 • Önemli anahtar kelimeler, hedef ülkeler ve sağlık hizmetleri gözetilerek belirlenmeli, web sitesi içeriği bu anahtar kelimelere göre optimize edilmelidir.
 • Sağlık hizmetleri, tedavi seçenekleri ve uzman doktor bilgleri gibi konularda bilgilendirici içerikler oluşturulmalı, potansiyel hastaların ihtiyaçlarını karşılayarak güvenilir bilgiler sunan kaynaklar oluşturulmalıdır. 
 • Uzman doktorların ve sağlık personelinin bilgilerini paylaşmak sağlık turizmini tercih edenler nezdinde güvenilir bir imaj oluşturulmasını sağlayabilir. Yüksek memnuniyet düzeyine sahip hastaların referanslarının ve hikayelerinin paylaşılması da ihmal edilmemelidir.
 • Sağlık turizmini tercih edenlere rehberlik etmek için bulunulan bölge hakkında bilgler, hastaların lokasyona nasıl ulaşacağına ilişkin yönergeler ve konaklama seçenekleri paylaşılmalıdır.
 • Web sitesinin teknik yönlerini optimize etmek sayfa hızı, indeksleme ve mobil uyumluluk gibi faktörleri iyileştirir, kullanıcı deneyimini artırır ve arama motorlarında daha iyi sıralamalar ekde etmeye yardımcı olur.
 • Sağlık sektöründeki tanınmış ve güvenilir sağlık kuruluşları ya da tıp portallarıyla kurulan bağlantılar web sitesi otoritesinin artmasına yardımcı olabilir.
 • Sağlık turizmiyle ilgili güncel bilgilerin ve içeriklerin sosyal medya platformlarında paylaşılması daha geniş bir kitleye erişmek için önemlidir.

Sağlık turizmi SEO’nun sağlık hizmeti sağlayıcılarının uluslararası pazara erişimini artırma, güvenilir bir marka imajı oluşturma ve daha fazla sağlık turistini çekme amacıyla etkili bir dijital pazarlama stratejisi olarak kullanılması mümkündür.

Sağlık turizmi geniş kapsamlı bir sektördür. Bu nedenle, daha fazla dijital yatırım yapan markalar pek çok anahtar kelimeden ilk 5 sırada yer alır. Söz konusu hedef kelimelerde sektöre rakipleri geçmek imkansız olmamakla birlikte zaman ve bütçeye ihtiyaç vardır. 

Sağlık sektöründeki en büyük rakiplerin geride bırakılması için hedeflenen anahtar kelime için oluşturulan içerikler kontrol edilmelidir. Rakiplerin paylaştıklarına göre daha kaliteli ve okuyucunun ilgisini çekecek içerikler oluşturmaya özen gösterilmelidir. Stok görseller yerine filigranlı içerikle alakalı görsellerin kullanılması fayda sağlayabilir. 

Rakiplerin makalelerinde kullandığı sayıda görsel kullanılmalı, aynı noktaya videolar özelinde de dikkat edilmelidir. Konuyla ilgili kısa ve öz bilgiler vermek kullanıcının aradığı bilgiye ulaşmasını sağlar.

Sağlık Turizminde Neden Pazarlama Ortağına İhtiyacım Var?

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren hastane, klinik ve doktorlar yurt dışında çevrimiçi görünürlüğü artırmak, sektörel rekabette avantajlı konuma gelmek, sosyal medyada güçlü bir marka bilinirliği oluşturmak ve sağlık turizminden faydalanmak için online arama yapan kullanıcıların erişebilirliğini artırmak gibi noktalarda avantaj sağlamak için sağlık turizminde pazarlama ortağına ihtiyaç duyar.

Kullandığımız SEO Araçları

SEO Kazanç Hesaplama

Doktorlar İçin SEO Hizmeti Ne Kadar Sürmektedir?

Doktorlar için SEO hizmeti çevrimiçi varlığı güçlendirmenin ve potansiyel müşterilere ulaşmanın en etkili yoludur. Doktorlar için SEO hizmetinin ne kadar süreceği sektörel rekabet düzeyine, seçilen anahtar kelimelerdeki rekabet seviyesine, ayrılan bütçeye ve diğer birçok unsura göre değişiklik gösterebilir. Doktorlar için SEO hizmeti genellikle uzun vadeli bir hizmet olup etkili sonuçların alınabilmesi için uzun vadeli ve kapsamlı hizmetlere gereksinim duyulur. Bu sayede organik arama sonuçlarının zaman içinde oluşması ve kalıcı başarılar elde edilmesi mümkündür. İlk sonuçlar genellikle birkaç aylık bir zaman dilimi içinde alınmasına karşın daha istikrarlı ve kesin sonuçların gözlemlenmesi için genellikle daha uzun bir süreye ihtiyaç vardır.

Dijital Pazarlamanın Sağlık Turizmindeki Rolü Nedir?

Sağlık turizmi son yıllarda hızla büyüyen bir sektör haline gelmiş olup dijital pazarlama bu büyümede önemli bir rol üstlenir. Çünkü internet ve dijital teknolojiler, sağlık hizmeti arayan kişilerin bilgi edinme ve karar verme şeklini kökten değiştiren bir unsur olmuştur. Sonuç itibarıyla sağlık turizmi sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlar için dijital pazarlama; potansiyel hastalara erişilmesi, onların bilgilendirilmesi ve ikna edilmesi için vazgeçilmez bir araç olarak kabul edilir.

Sağlık turizmi hizmeti sunan kuruluşlar, dijital pazarlama sayesinde coğrafi konumdan bağımsız olarak çok daha geniş bir kitleye erişebilir. Arama motoru optimizasyonu kapsamında sosyal medya pazarlamacılığı ve ücretli reklamlar gibi araçların kullanılması yoluyla sağlık turistlerinin ilgisi çekilebilir.

Sağlık turizmi hizmeti sunan kuruluşlar, dijital platformlar sayesinde sundukları hizmetler, tesisler, doktorlar ve hasta deneyimleri hakkında detaylı bilgiler verir. Web siteleri, videolar, bloglar ve infografikler gibi içeriklerin kullanılması yoluyla potansiyel hastaların sağlık turizmi hakkında bilinçli kararlar vermesini sağlamak mümkündür.

Dijital pazarlama aynı zamanda sağlık turizmi sektöründe güven oluşturmayı sağlayan önemli bir araç olarak kabul edilir. Müşteri yorumlarının, hasta öykülerinin ve vaka çalışmalarının paylaşılması kuruluşların güvenilirliklerini ve şeffaflıklarını göstermelerini sağlayan bir yöntemdir.

Sağlık turizmi hizmetleri sunan kuruluşlar potansiyel hastalarıyla etkileşime girme ve ilişkiler kurma noktasında dijital pazarlamadan faydalanabilir. Sosyal medya platformları ve e-posta pazarlama gibi araçlardan faydalanılarak hastaların sorularına yanıt vermek, geri bildirimler almak ve özel teklifler sunmak mümkün olabilir.

Genel olarak değerlendirildiğinde dijital pazarlama yöntemlerinin geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha maliyet etkin bir yöntem olduğu açıkça görülebilir. Sağlık turizmi SEO kapsamında doğru stratejiler kullanmak, bütçelerin optimize edilmesini ve daha fazla kişiye daha kolay ulaşılmasını sağlayabilir.

Sağlık turizmi alanında dijital pazarlamanın faydalarından yararlanmak için sağlık hizmeti sunan kuruluşların hedef kitlesi en iyi şekilde tanınmalıdır. Hangi ülkelere ve hangi tür hastalara hitap edileceği doğru belirlenmelidir. Web siteleri, sağlık turizmi hizmeti sunan kuruluşlar için dijital pazarlama stratejilerinin kilit noktasıdır. Bu nedenle bilgilendirici, görsel olarak çekici ve kullanıcı dostu web siteleri hazırlanmalıdır.

Sağlık turizmi hizmeti veren kuruluşlar, web sitelerinde potansiyel hastaların ilgisini çekecek, bilgilendirici ve özgün içerikler paylaşmalıdır. Bu içeriklerin blog yazısı, video, infografik ve hasta hikayesi gibi farklı formatlarda olması mümkündür. Sosyal medya platformları sağlık turizmi hizmeti veren kuruluşlara potansiyel hastalarıyla etkileşime girmek ve marka bilinirliği oluşturmak için ideal bir ortam sağlar. Ayrıca sağlık turizmi hizmeti veren kuruluşlar belirli bir hedef kitleye ulaşmak ve web sitelerinin trafiğini artırmak için ücretli reklamlardan faydalanmayı tercih edebilir.

Sağlık Turizmi SEO Paketleri & Fiyatları

Junior SEO

Aylık
 • Teknik SEO Analizleri
 • Site İçi SEO Düzenlemeleri
 • Landing Page Analizleri
 • Sektörel Anahtar Kelime Araştırmaları
 • Anahtar Kelime Analizleri
 • Anahtar Kelime Performans Takip Sistemi
 • Backlink İnşaası

Manager SEO

Aylık
 • Teknik SEO Analizleri
 • Site İçi SEO Düzenlemeleri
 • Anahtar Kelime Analizleri
 • Anahtar Kelime Performans Takip Sistemi
 • İçerik Pazarlaması
 • Backlink Analizleri
 • Backlink İnşaası
 • Site İçi Link İnşaası
 • Anti SEO Koruma Desteği
 • Rakip Site On Page Analizleri
 • UI - UX Analizleri
 • Log Dosyası Analizleri
 • Aylık Website Crawling

Sağlık Turizmi SEO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık turizmi SEO stratejisi oluşturulurken hedef kitle doğru bir şekilde belirlenmelidir. Çevrimiçi olarak potansiyel müşterilerin hangi platformlarda yoğunlaştığı tespit edilmeli, daha sonra web sitesinin daha görünür bir hale gelmesine yönelik çalışmalar uygulanmalıdır. Markanın güvenilir imajını destekleyecek akreditasyon ve sertifikaları almak potansiyel müşteriler nezdinde olumlu bir unsurdur. Web sitesinin Google arama sonuçlarının ilk sayfalarında yer alması, dünyanın pek çok yerinden daha fazla hastaya ulaşma imkanı sunar. Bunu sağlamanın en önemli yolu ise doğru sağlık SEO stratejilerinin uygulanmasından geçer. Sağlık turizmi SEO ile web sitesini arama motorlarında daha görünür hale getirmek ve potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek mümkündür.

Günümüzde pek çok kişi doktor aramak için internetten araştırma yaptığı ve kararlarını bu doğrultuda verdiği için doktorlar online varlıklarını güçlendirmek ve potansiyel hastalara ulaşmak için SEO çalışmalarına ihtiyaç duyar. Doktorlar doğru SEO tekniklerinin uygulanması yoluyla web sitelerini ve online profillerini arama motorlarında üst sıralara çıkarabilir ve daha fazla kişiye ulaşabilir. Böylece daha fazla hastaya erişebilir. Kullanıcı dostu ve bilgilendirici bir web sitesine ya da online profile sahip olan doktorlar hasta memnuniyetini optimize edebilir. Hastalar doktor hakkında daha fazla bilgi edinerek kendilerini daha güvende hissedebilir. Güçlü online varlık, aynı zamanda doktorların uzmanlığını ve deneyimini potansiyel hastalarına göstermesine yardımcı olur.

Dijital çağ bilgiye erişimi hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğinden sağlık sektöründe faaliyet gösteren doktorlar online varlıklarını güçlendirmek zorundadır. Doktorlar için SEO sayesinde doktorlar potansiyel hastalarıyla daha etkili bir şekilde iletişim kurabilir. SEO, doktorların web sitelerinin ve online profillerinin arama motorlarında üst sıralara taşınmasını sağlar. Doğru SEO çalışmaları sayesinde potansiyel hastalar doktorların arama motorlarında aradığını kolayca bulmasını sağlar, ayrıca bilgi edinebilir. Hasta edinimi bu süreçte önemli ölçüde artırılabilir. Doktorlar güçlü online varlık sahibi olarak uzmanlıklarını ve deneyimlerini potansiyel hastalarına gösterebilir. Böylece güvenilirliklerini ve itibarlarını geliştirebilir. Son derece rekabetçi olan bu alanda doktorlar rakipleri arasından sıyrılabilir ve potansiyel hastalarının ilgisini çekebilir.

SEO son derece kapsamlı ve titizlik gerektiren bir süreçtir. Bu nedenle, sağlık sektörü dahil olmak üzere herhangi bir sektöre yönelik olarak belirli bir süre içerisinde sıralama ya da sonuç garantisinin verilmesi doğru değildir. SEO pek çok farklı değişken tarafından etkilenen son derece dinamik bir süreçtir. Ayrıca her klinik özelinde mevcut durum, uygulanan stratejiler, rekabet düzeyi ve hedef anahtar kelimeler farklıdır. Bu kapsamda, özelleştirilmiş hedeflere uygun stratejiler geliştirilir, belirli ölçümlerde veya performans metriklerinde artış sağlamaya yönelik çalışmalar yapılır. Böylece kalıcı ve uzun süreli başarıya ulaşılabilir.

Sağlık turizmi web sitesi, potansiyel hastaların güvenini kazanmaya ve sunulan hizmetler hakkında bilgi edinmelerini sağlamaya yardımcı olmalıdır. Bunu sağlamanın yolu ise web sitesinin kullanıcı dostu, güvenilir ve bilgilendirici olmasından geçer. Sağlık turizmi SEO çalışmalarından ve web sitesinden optimum fayda sağlamak için hedef kitlenin ihtiyaçlarına uygun optimizasyonlar yapılmalıdır. Web sitesi kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olmalıdır. Web sitesinde düzenli olarak özgün, kaliteli ve bilgilendirici içerikler paylaşılmalıdır. Ayrıca web sitesinin, hedef kitlenin konuştuğu dilleri desteklemesi dikkat edilmesi gereken diğer bir konudur. Mobil uyumluluk sağlanmalı, web sitesi SSL sertifikasıyla korunmalı ve SEO çalışmaları süreklilik göstermelidir.

Sağlık Turizmi SEO Müşteri Yorumlarımız

İletişim Bilgilerimiz

Antalya Ajansımız: Kışla Mah. 54. Sokak İpek Apt. No:8 Daire:10 Muratpaşa / Antalya

İzmir Ajansımız: 1230. Sk. 40-44, Hilal, 35170 Buca Osb Konak / İzmir


İstanbul Ajansımız: Talatpaşa Mah. Yaşarlı Cd. No:9 Kâğıthane/İstanbul


Telefon: 0507 242 98 07

Mail: [email protected]

  Size en iyi deneyimi sunmak için, Web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.

  Gönder
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?