Ankara SEO Hizmeti - Fiyatları | Boosted Craft

Ankara SEO

Ankara SEO, yerel müşteriler tarafından bulunmak isteyen işletmeler için çok önemlidir. Ankara SEO hizmeti sayesinde işletmenizle ilgili anahtar kelimeleri kullanarak arama yapan kullanıcıların web sitenizi daha kolay bulması sağlanabilir. Ankara SEO hizmetlerinden faydalanarak yerel müşterileri hedefleyebilirsiniz. Bu kapsamda web siteniz arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer alacak şekilde optimize edilebilir.

ankara seo
ankara seo uzmanı

Ankara SEO Nedir?

Ankara SEO hizmeti söz konusu olduğunda en önemli adımlardan biri web sitenizin optimize edilmesidir. Web sitenizin optimize edilmesiyle arama motoru botlarının web sitenizdeki içerikleri kolayca okuyup anlamasını sağlayabilirsiniz. Böylece arama motoru botları web sitenizi daha üst sıralara yerleştirir ve kullanıcılar web sitenizi daha kolay bulur.

Ankara SEO hizmeti kapsamında web sitenizin optimize edilmesi için çeşitli araçlardan faydalanılabilir. Anahtar kelime araştırma araçları kullanılarak potansiyel müşterilerin markanızla ilgili ürün ve hizmetleri ararken kullandığı anahtar kelimeler tespit edilebilir. Ayrıca arama motoru botlarının web sayfalarınızda paylaşılan içerikleri anlamasını kolaylaştırmak için meta etiketleri ve diğer optimizasyon teknikleri kullanılabilir. Bunların yanı sıra web sitenizdeki görseller ve videolar arama motoru botlarının indekslemesini kolaylaştıracak şekilde optimize edilebilir. Bu sayede kullanıcıların web sitenizi bulması kolaylaşır ve web sitenizin organik aramalardan elde ettiği trafik artar.

Kullandığımız SEO Araçları

Bizimle İletişime Geçin!

Referanslarımız

Ankara SEO’ya Neden İhtiyacınız Var?

Günümüzde işletmelerin çevrimiçi varlığı her zamankinden daha önemli bir noktadadır. İnternet kullanıcıları çeşitli ürün ve hizmetleri aramak için çoğunlukla arama motorlarını kullanır. Bu nedenle işletmenizin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması, potansiyel müşterilerine ulaşması ve rekabet avantajı sağlaması için Ankara SEO hizmetine ihtiyacınız olur.

SEO hizmeti, arama motorlarında daha üst sıralara çıkmak için yapılan çok çeşitli çalışmalardan oluşan kapsamlı bir süreçtir. Ankara SEO hizmeti alarak işletmenize ait web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında yani SERP’lerde daha iyi konumlanmasını sağlayabilirsiniz.

Alanında deneyimli ve profesyonel Ankara SEO uzmanları web sitenizin teknik altyapısını, içeriklerini ve bağlantı profillerini optimize ederek arama motoru algoritmasına uyumlu hale getirir. Bu sayede, hedef kitlenizin arama yaparken kullandığı anahtar kelimelerde daha üst sıralarda listelenir ve web sitenizin organik trafiğini artırabilirsiniz.

Web sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda listelenmesini, daha fazla tıklama ve ziyaretçi sayısına erişmesini sağlamak için Ankara SEO hizmetine ihtiyacınız var. Çünkü Ankara SEO çalışmaları işletmenizin hedef kitlesine odaklanır. Bu sayede, hedef kitlenizin arama yaptığı anahtar kelimeleri tespit edebilir ve web sitenizi buna uygun şekilde optimize ederek daha kaliteli ve hedeflenmiş bir trafik sağlayabilirsiniz. Ankara SEO çalışmaları ile sektörel rakiplerinizin arasından sıyrılabilir, pazar payınızı artırabilirsiniz.

Kullandığımız SEO Araçları

ankara seo ajansı

Ankara SEO Neden Önemlidir?

ankarar seo hizmeti

Ankara SEO işletmelerin yerel alanda daha fazla görünürlük kazanmasına yardımcı olma amacıyla özelleştirilmiş SEO stratejileri sunduğu için önemlidir. Yerel SEO çalışmaları ile hedeflenen coğrafi alanda daha iyi sıralamalar elde edilebilir. Ankara SEO çalışmaları sayesinde Ankara’daki müşterilerinizle daha fazla etkileşim kurabilir, işletmenizin dijital ortamdaki görünürlüğünü artırabilirsiniz. Sonuç itibarıyla Ankara’daki hedef kitleniz, müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz arama motorunda işletmenizi daha kolay bulabilir.

Ankara SEO kullanıcıların arama sonuçlarından en alakalı bilgileri bulma isteği temelinde şekillenir. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu belirli bir konumdaki ürünlere ve hizmetlere erişmek için arama yapar. Ankara SEO hizmeti ile işletmenizin Ankara’da belirli bir konumda olmasını, arama sonuçlarında daha yüksek sıralamalar almasını ve daha fazla müşteri çekmesini sağlamak mümkündür. Yerel SEO çalışmaları ile işletmenizin belirli bir alandaki bilinirliği artırılabilir ve müşterilerinizle daha kişisel bir bağlantı kurmanız sağlanabilir. Böylece işletmeniz rekabetçi bir pazarda öne çıkarak potansiyel müşterilerinin dikkatini çekebilir.

Ankara SEO Avantajları

Ankara SEO çalışmaları, web sitenizin Google ve diğer arama motorlarındaki sıralamalarını yükseltmek için uygulanan bir optimizasyon sürecidir. Arama motoru optimizasyonu ile web sitenizin arama motoru sonuçlarındaki sıralamaları iyileştirilince web sitenizin dijital ortamdaki görünürlüğü artar ve daha fazla potansiyel müşteriye erişirsiniz. 

Ankara SEO hizmeti ile web sitenizin arama motorunda daha yüksek sıralamalar almasını sağlayabilirsiniz. Daha yüksek sıralama ise daha fazla trafiği beraberinde getirir. Daha fazla trafik ise daha fazla potansiyel müşteri ve daha fazla satış anlamına gelir.

Ankara SEO stratejileri doğru anahtar kelimeler aracılığıyla işletmenizin hedef kitlesine ulaşmasını sağlar. Böylece işletmenizin ürün ya da hizmetlerini arayan kullanıcıları web sitenize ve işletmenize çekebilir, dönüşüm oranlarını artırabilirsiniz. 

Günümüzde çoğu işletme çevrimiçi olarak aktif olduğundan, çevrimiçi görünürlüğünüzü artırarak rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz. Bu doğrultuda Ankara SEO hizmeti işletmenizin arama motoru sıralamalarında rakiplerinizden daha yüksek sıralamalar almanıza yardımcı olur. Böylece işletmeniz daha fazla görünür olur ve potansiyel müşterileriniz takipleriniz yerine sizi seçer. 

Ankara SEO hizmetinin diğer bir avantajı, işletmenizin çevrimiçi görünürlüğünü ve marka bilinirliğini güçlendirmesidir. Kullanıcılar genellikle arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan işletmeleri daha güvenilir kabul eder. Bu doğrultuda, SEO çalışmalarının işletmenizin marka bilinirliğinin yanı sıra güvenilirliğini artırdığı da söylenebilir. SEO web sitelerine yönelik hızlı bir düzeltme değil, işletmenizin çevrimiçi başarısını artırmaya yönelik uzun vadeli bir strateji olma özelliğine sahiptir. Bu doğrultuda Ankara SEO hizmetinin işletmenizin sıralamasını, görünürlüğünü ve dönüşüm oranlarını sürdürülebilir bir şekilde artırma amacıyla uygulandığı ifade edilebilir.

Kullandığımız SEO Araçları

Ankara SEO’da Neler Yapıyoruz?

Ankara SEO’da temel adımları izlemenin yanı sıra her müşterimize özelleştirilmiş stratejiler uyguluyoruz. Öncelikle nasıl bir yol izleyeceğimiz konusunda bir yol haritası ve ihtiyaç listesi belirliyor, ayrıca rekabet analizi yapıyoruz. Belirlenen SEO yol haritasında anahtar kelime analizi yapılır. Google analizlerine göre detaylı bir planlama yapılır. SEO çalışmasında belirlenen anahtar kelimeler SEO kurallarına göre web sitesine entegre edilerek arama motoru kayıtları tamamlanır.

Web sitenizdeki HTML ya da yapısal hataları minimize ederek arama motoru botlarının sitenizi kolayca taramasını sağlıyoruz. Google botları sayfalarınızı tararken ne kadar zorlanmazsa, sayfalarını o kadar fazla ziyaret eder ve indeksleme sayısı artar. Sonuçta web sitenizin arama motoru sıralaması yükselir.

Yapılan araştırmalara göre Google web sitelerinin 3 saniyeden daha kısa sürede açılmasını istiyor. Google botları yavaş açılan sitelerde zaman geçirmeyi tercih etmiyor. Bu nedenle sayfanızın açılış hızını artırıyor, hızınızı yavaşlatan faktörleri ortadan kaldırıyoruz.

Web sitenizin başarısı için en önemli noktalardan biri, sitenizi ziyaret eden arama motoru botlarını sayfanızın içeriğiyle ilgili doğru bir şekilde yönlendirmektir. Düzgün bir site haritası hazırlayarak Google botlarını yormadan web sitenizde rahatça gezinmelerini sağlıyoruz. Böylece web sitenizin indekslenme oranı artıyor ve sayfanızın sıralaması yükseliyor.

Web sitelerinin gelişmesiyle birlikte kod oranlarının arttığı bilinen bir gerçek. Bunları azaltmak için de JavaScript ve CSS dosyaları hayatımıza girdi. Ancak bu işlem Google botları açısından ekstra çalışma gerekliliğini getiriyor. Bu kapsamda Google botları web sayfalarınızı tararken başka dosyaların içinden JS ve CSS dosyalarını bulup inceliyor. Bu arama motorunun tercih ettiği bir durum olmadığından bunları tek bir CSS ve JS dosyası altında topluyoruz.

Akıllı telefonların kullanımıyla birlikte web aramalarının büyük kısmı mobil cihazlardan yapılmaya başladı. Bu aramalarda öne çıkabilmeniz için internet sitenizin mobil uyumlu ve responsive olmasını sağlıyor, mobil hataları minimize ediyoruz.

Web sitesi ziyaretçilerinin sitenizi görüntülerken yaşadığı deneyim, aslında işinize ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir. Bunun için web sitenizde kullanılan renk tonlarını kullanıcıların gözünü yormayacak şekilde seçiyoruz. Bu durum aynı zamanda potansiyel müşterilerinizin web sitenizde kalma süresini de olumlu yönde etkiliyor.

Teknik Analiz

Teknik analiz sürecimiz, sitenizin güncel durumunun kontrol edilebilmesi için gerçekleştirilen bir analiz sürecidir. Web sitenizin arama motoru botları tarafından nasıl tarandığı, sitenin arama sonuçlarında nasıl performans sergilediği, siteye gelen trafiğin hangi kanallar yoluyla geldiği genel olarak tespit edilmektedir.

Arama motoru botları tarafından doğru bir şekilde taranamayan, içerisinde birçok hata bulunduran siteler, arama sonuç sayfalarında genellikle alt sayfalarda bulunmaktadır. Bu nokta da sitenizde bulunan bütün hataların tespiti için genel bir analiz süreci gerçekleştirildiği gibi aynı zamanda sitenizin neden doğru taranamadığı ve anahtar kelimelerin kontrolü yapılmaktadır.

Yapılan bu kontroller sonrası, siteniz özelinde teknik analiz raporu oluşturularak, düzenleme ve geliştirme aşamasına geçilir.

ankara seo fiyatları

Kelime Analizi

Anahtar Kelime Analizi, teknik çalışmalar tamamlandıktan sonra sitede bulunan anahtar kelimelerin, kontrollerinin yapıldığı aşamadır. SEO çalışmalarına başlanmadan önce odaklanmak istenilen anahtar kelimeler için detaylı analiz gerçekleştirilir. Yapılan analiz, odaklanılan anahtar kelimelerin markanıza ve hedef kitlenize uygunluğu kontrol edilir. Anahtar kelimelerin aylık aranma hacimleri, geri dönüşüm açısından çok önem arz etmektedir. Aranma hacmi olmayan veya düşük arama hacimli olan anahtar kelimeler, web sitesine herhangi bir katkı sağlamayacaktır.

Bu nedenle sitede güncel olarak kullanılan anahtar kelimeler özelinde detaylı analiz gerçekleştirerek, arama hacmi bulunmayan, hedef kitleniz ile alakasız ve markanıza uygun olmayan anahtar kelimelerin düzenlenmesi ve SEO uyumlu anahtar kelimeler üzerinden ilerlenmesi sağlanmaktadır.

ankara seo hizmeti analizi

İçerik Optimizasyonu

İçerik, günümüz şartlarında kullanıcı ve arama motorları tarafında oldukça önemli hale gelmiş bir etkendir. Arama motorları üzerinden arama yapan bir kullanıcının doğru bilgiye ulaşabilmesi, arama motorları özellikle Google için oldukça önemlidir. Bu nedenle üretilen kaliteli içerikler, genellikle ilk sayfada yer almaktadır. Kalitesi düşük, kullanıcıya fayda sağlamayan ve anahtar kelimeler ile doldurulmuş içerikleri kullanan siteler uzun vadede hem sıralama hem de trafik tarafında negatif geri dönüş almaktadır.

Bu nedenle sitede bulunan bütün içerikler detaylı bir şekilde analiz edilir. Kullanıcıya fayda sağlamayan, spam içerikler tespit edilerek siteden kaldırılır veya revize edilerek SEO uyumlu hale getirilir. Anahtar kelime analizi sonrasında ortaya çıkan, doğru kelimeler özelinde SEO uyumlu yani kullanıcıya fayda sağlayan, hizmet ve blog gibi içerikler üretilerek web sitesine eklenir. Bu sayede site içeriklerinin, site performansına etki etmesi sağlanır.

ankara seo danışmanı

Rakip Analizi

Rakip analizi, ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alan veya markanın belirttiği rakiplerin detaylı analizinin yapıldığı çalışmamızdır. SEO çalışmalarında rakip analiz süreci oldukça önemlidir. Rakiplerin verilen anahtar kelimeler için nasıl bir yol izlediği ve nasıl bir strateji ortaya koyduğu, rakip analizi sonrası ortaya çıkmaktadır.

Rakiplerin ürettiği içerikler, kullandıkları anahtar kelimeler, düzenli içerik girişleri ve alınan geri bağlantılar gibi bütün SEO çalışmaları kontrol edildikten sonra markanızın daha iyi performans verebilmesi için, rakiplere nazaran daha iyi çalışmalar yapılmaktadır. Bunların dışında rakip analizi sonrasında, rakiplerin yaptığı çalışmalara göre markanıza uygun SEO yol haritası çıkarılmaktadır.

ankara google seo

Backlink Analizi

Backlink Analizi, site içerisinde bulunan teknik hataların düzenlenmesi ve sitenin arama motoru uyumlu hale gelmesi sonrasında yapılmaya başlanan çalışma grubudur.  Backlink(geri bağlantı) web sitesinin arama sonuçlarında iyi sıralamalar alabilmesi için düzenli olarak alınması gereken bir çalışmadır.

Sitede daha önce alınmış geri bağlantılar kontrol edilerek, ilgili bağlantıların otoritesi, sitenize sağladığı trafik ve kalite standartları detaylı bir şekilde analiz edilir. Analiz sonrasında kalitesiz birçok geri bağlantının engellenmesi sağlanır. Sitede ki teknik çalışmalar bittikten sonra, odaklanılacak anahtar kelimeler özelinde kaliteli, otoritesi yüksek backlink çalışmaları yapılarak, sitenin sıralamalarına etki etmesi sağlanır.

ankara google seo danışmanı

Ankara SEO Fiyatları

Ankara SEO fiyatları, çeşitli değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Projenin kapsamı, hedeflenen anahtar kelimelerin rekabet düzeyi, faaliyet gösterilen sektör, hedef pazarın özellikleri, ajansın ya da SEO uzmanının deneyimi ve fiyat politikası gibi etkenler Ankara SEO fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulur. Bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda, projenin spesifik gereksinimlerine ve hedeflerine uygun bir SEO fiyatlandırması yapılabilir.

Her projenin kendine özgü gereksinimleri olduğundan SEO stratejileri gibi SEO fiyatları da özelleştirilmelidir. Fiyatları belirleyen temel unsurlar arasında projenin büyüklüğü, kapsamı ve hedeflenen başarı düzeyi ilk sıralarda gelir. Buna ek olarak seçilen anahtar kelimelerin rekabet düzeyi ve faaliyet gösterilen sektörün temel dinamikleri de maliyetleri etkileyen önemli unsurlar arasında sayılabilir.

Herhangi bir SEO projesi için doğru bir fiyatlandırmayı belirlemek, söz konusu faktörleri dikkate almak ve projenin özel ihtiyaçlarına uygun bir plan oluşturmak sayesinde mümkün olabilir. Doğru bir strateji ve fiyatlandırma ile SEO çalışmaları işletmelere çevrimiçi varlıklarını güçlendirme ve hedef kitlelerine etkili bir şekilde ulaşma imkanı sunar.

Ankara SEO Paketleri

Junior SEO

Aylık
 • Teknik SEO Analizleri
 • Site İçi SEO Düzenlemeleri
 • Landing Page Analizleri
 • Sektörel Anahtar Kelime Araştırmaları
 • Anahtar Kelime Analizleri
 • Anahtar Kelime Performans Takip Sistemi
 • Backlink İnşaası

Manager SEO

Aylık
 • Teknik SEO Analizleri
 • Site İçi SEO Düzenlemeleri
 • Anahtar Kelime Analizleri
 • Anahtar Kelime Performans Takip Sistemi
 • İçerik Pazarlaması
 • Backlink Analizleri
 • Backlink İnşaası
 • Site İçi Link İnşaası
 • Anti SEO Koruma Desteği
 • Rakip Site On Page Analizleri
 • UI - UX Analizleri
 • Log Dosyası Analizleri
 • Aylık Website Crawling

Ankara SEO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Google’da ilk sayfaya gelmek, markanızın hedeflediği anahtar kelimelerin rekabet ve rakip durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Düşük rekabetli anahtar kelimelerde daha kısa sürede ilk sayfaya gelebilirken, yüksek rekabetli kelimelerde ilk sayfaya gelmeniz daha uzun sürecektir. Bunun sebebi rekabetli kelimelerde rakiplerinizin SEO konusunda devamlılığını sürdürebilmesidir.
SEO çalışmaları, temelde site dışı ve site içi olarak ikiye ayrılan bir yapıdadır. Site içi çalışmalarda sitenizde bulunan teknik hataların giderilmesi, kullanıcı deneyimi ve içerik gibi etkenler detaylı bir şekilde analiz edilir. Site dışı çalışmalarda ise, teknik hataların giderilmesi sonrasında rakip analizi yapılarak markanıza uygun, kaliteli ve otoritesi yüksek backlink çalışmaları gerçekleştirilir.
SEO hizmet fiyatları, markanızın hedeflediği anahtar kelimelerin rekabet durumuna ve markanızın isteklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Rekabetli kelimeler özelinde yapılan çalışmalar ile rekabet oranı düşük kelimelerde yapılan çalışmalar aynı olmayacaktır.
SEO hizmetinin herhangi bir süresi bulunmamaktadır. SEO devamlılık isteyen bir çalışma türüdür. Örnek olarak, odaklandığınız anahtar kelimelerde rakipleriniz sürekli iş geliştirme yaparken, sizin hiçbir çalışma gerçekleştirmemeniz, site sıralamalarınıza negatif yönde etki edecektir. Bunun dışında arama motorlarının sürekli kendini güncellediğini düşünürsek, sitenizin geri kalmaması açısından sürekli bir çalışma yapılması bu nokta da çok önemlidir.
SEO uzmanı, markanızın odaklandığı anahtar kelimelerin ilk sayfaya gelmesi ve bu sayede organik trafik artışı sağlaması için site içi ve site dışı SEO çalışmaları gerçekleştirir.
SEO hizmeti, markanızın odaklanılan anahtar kelimelerde üst sıralara gelmesi için, yapılan site içi ve site dışı SEO çalışmalarına denilmektedir. Hedeflenilen anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almak, marka bilinirliğini, ürün veya hizmet satış oranı gibi birçok etkene doğrudan katkı sağlamaktadır. Arama sonuçlarında arama yapan bir kullanıcı genellikle ilk sayfada bulunan ilk 5 sayfaya giriş yapmaktadır. Siteniz ilk 5 sonuçta yer almadığı durumlarda geri dönüşüm oranınız oldukça düşük olacaktır. Bu nedenle geri dönüşüm açısından SEO çalışmalarının avantajlarından yararlanmak bu süreçte en doğru tercih olacaktır.

Ankara SEO Müşteri Yorumlarımız

İletişim Bilgilerimiz

Antalya Ajansımız: Kışla Mah. 54. Sokak İpek Apt. No:8 Daire:10 Muratpaşa / Antalya

İzmir Ajansımız: 1230. Sk. 40-44, Hilal, 35170 Buca Osb Konak / İzmir


İstanbul Ajansımız: Talatpaşa Mah. Yaşarlı Cd. No:9 Kâğıthane/İstanbul


Telefon: 0507 242 98 07

Mail: [email protected]

  Size en iyi deneyimi sunmak için, Web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.

  Gönder
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?