Kurumsal SEO | Boosted Craft A.Ş.

Kurumsal SEO

Arama Motoru Optimizasyonu, hedef kitlenizin sizi bulmasına yardımcı olmaya en uygun dijital içeriği oluşturmak için kullanılan genel bir terimdir. Biraz daha farklı olan kurumsal SEO ise yaklaşımın doğasında yer alan ek kısıtlamalardan dolayı çok daha taktiksel bir yaklaşıma ihtiyaç duyar. Kurumsal SEO, bireyselleştirilmiş SEO uygulamalarının uygulanabilmesi için önce işin genel olarak altyapısal olarak anlaşılmasını gerektirir.

Kurumsal SEO ile çok sayıda çalışanı olan ve içerik optimizasyonuna ihtiyaç duyan, büyük bir çevrimiçi varlığa sahip olan büyük ölçekli işletmeler ilgilenirler. Bu nedenle kurumsal SEO ile geleneksel SEO stratejileri arasında bazı farklılıkların olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Kurumsal SEO, derin bir teknik uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu sadece arama motorlarındaki sıralamayla ilgili değil; hedef kitlenize ulaşmak ve görüntülemeleri satışa dönüştürmekle ilgilidir. Kurumsal SEO, doğru anahtar kelimeleri hedefleyen ve yatırımınızdan iyi bir getiri sağladığını kanıtlayan bir strateji oluşturmaya ve uygulamaya odaklanır. Son derece rekabetçi anahtar kelimeler için anahtar kelime sıralamalarını yükseltmek istiyorsanız, kurumsal SEO çözümlerimiz tam size göre!

kurumsal seo

Bizimle İletişime Geçin!

kurumsal seo nedir

Kurumsal SEO Nedir?

Kurumsal SEO, kurumsal şirketlerin web siteleri için arama motoru sıralamalarını iyileştirmeye yönelik kapsamlı çalışmalar bütünüdür. Yaygın kurumsal SEO yaklaşımları, içeriği ölçeklendirme, devam eden teknik SEO yönetimi ve otomasyonu içerir. Kurumsal web siteleri için uygulanan kurumsal SEO ile diğer web siteleri için uygulanan SEO çalışmaları arasındaki en önemli fark ölçektir. Küçük web sitelerinde birkaç sayfanın optimize edilmesi gerekirken, binlerce web sayfasına sahip web sitelerine yönelik SEO çalışmalarında yapılan her uygulama ölçeklendirilmelidir. Aksi takdirde ilgili web sitesinin organik trafiğinde önemli bir fark yaratmak olası değildir.

Kurumsal SEO, kurumsal düzeydeki kuruluşlarda organik programların temel ve stratejik olarak yürütülmesini gerektirir. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve rekabet avantajı elde etmek için, programları geniş ölçekte tasarlamak ve yürütmek amacıyla kurumsal düzeyde çözümlerden faydalanılır. Kurumsal SEO için bu, birden fazla iş biriminde araştırma yapmak amacıyla kapsamlı veri setlerinden yararlanmak, ekipler arasında kolaylaştırılmış iş akışları için süreçler oluşturmak veya sayfalar ya da anahtar kelimeler arasında eyleme dönüştürülebilir içgörüler raporlamak anlamına gelebilmektedir.

Arama motoru algoritmaları gelişip teknoloji daha karmaşık bir hale geldikçe, SEO aracılığıyla işletmenizin büyümesini ya da mevcut durumunun korunmasını sağlamak son derece külfetli bir hal alabilir. Bu aşamada hem verimli bir şekilde ölçeklendirmeye izin veren hem şirketinizin gelişen ihtiyaçlarını karşılamaya uygun bir çözüm bulmanız gerekir.

Tarama ve dizine eklenebilirliği iyileştirmeye yönelik teknik SEO sorunlarının teşhis edilmesi ya da rakiplerinize karşı fırsat yaratabilecek içeriklerin ve anahtar kelimelerin belirlenmesi gibi önemli stratejiler, kurumsal markalar için organik performansın ölçeklendirilmeye çalışıldığı süreçte zorlayıcı olabilir. Bu durumda işletmenizin ihtiyaçları ve gelir hedefleri doğrultusunda ölçeklendirme imkanı sunan kurumsal SEO çözümlerini bulmak, sürdürülebilir büyüme için çok önemlidir. Bunun yolu ise alanında uzman ve deneyimli profesyonellerin sunduğu kurumsal SEO hizmetlerinden geçer.

Referanslarımız

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

Kurumsal SEO çalışmaları temel olarak; backlinklerin güvenliğinin sağlanması, yüksek kaliteli içerikler üretilmesi ve web sitesindeki teknik hataların giderilmesi gibi geleneksel SEO stratejilerini içerir. Farklılığın ortaya çıktığı nokta ise, daha büyük ölçekli çalışmalar söz konusu olduğundan yaşanan karmaşıklığı gidermek için daha gelişmiş taktiklerin kullanılması ihtiyacı doğmasıdır.

Dikkat edilmesi gereken konu, büyük markaların ihtiyaçlarının ve karşılaşması olası zorlukların küçük markalardan farklı olduğudur. Büyük ölçekli kurumsal web sitelerinde geleneksel SEO stratejilerini kullanarak başarılı sonuçlar elde etmek olası değildir.

kurumsal seo hizmeti

Kurumsal SEO’ya Neden İhtiyacınız Var?

Farklı ölçeklerdeki web sitelerinin, ilgili anahtar kelimelerde gerçekleştirilen arama motoru sonuçlarında ilk sayfada ve yüksek sıralarda listelenmesi amacıyla SEO çalışmaları uygulanır. Kurumsal web sitelerinde yer alan binlerce sayfalık içerikler her ne kadar SEO açısından faydalı olsa da, bir yük haline gelebileceği riski göz ardı edilmemelidir. Büyük dijital varlıklara sahip olan kurumsal şirketler, web sitelerinde yer alana eski verilerin arama motoru sıralamalarını olumsuz şekilde etkilemediğinden emin olmak için düzenli olarak denetime ihtiyaç duyarlar. Ayrıca kurumsal web sitelerinin arama motoru optimizasyonu konusundaki gereksinimleri de benzersiz ve özeldir. SEO çalışmalarından optimum fayda sağlanması için alanında uzman ve deneyimli profesyonellerde kurumsal SEO hizmeti alınmalıdır.

Kurumsal SEO çalışmaları web sitesi özelinde doğru bir şekilde planlanmaz ya da uygulanmazsa, Google arama motoru algoritmaları değiştiğinde veya rakipler daha başarılı SEO stratejileri uyguladığında, arama motoru sıralamalarının düşmesi gibi istenmeyen durumlar yaşanabilir. Bu nedenle kurumsal SEO uzmanları, kurumsal web sitelerinin SEO denetimini belirli aralıklarla yapmalı ve uygun SEO stratejilerini belirlemeye özen göstermelidir.

Kurumsal SEO stratejileri, her işletmenin ihtiyaçları ve hedefleri özelinde şekillendiğinden faydalıdır. Başarılı kurumsal SEO stratejileri sayesinde, markalar mevcut arama motoru sıralamalarını korumakla kalmaz, aynı zamanda arama motoru sıralamalarında daha üst sıraları hedeflemeye başlarlar.

Kurumsal SEO Neden Önemlidir?

Küçük ölçekli işletmeler açısından işe yarayan SEO stratejileri, daha büyük ölçekli işletmelerde işe yaramadığı için kurumsal SEO önemlidir. Küçük işletmeler çoğunlukla kısa kuyruklu ve yüksek düzeyde rekabetçi anahtar kelimeler hedeflemezken, kurumsal işletmeler için durum farklıdır.

Büyük ölçekli şirketlerin arama motorlarındaki organik sıralamalarını yükseltmek, takip etmek ve sıralamalarını korumak için kurumsal SEO stratejilerine ve kurumsal SEO uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Daha rekabetçi anahtar kelimeler hedefleniyorsa ve web sitenizde binlerce sayfa bulunuyorsa; düzenli olarak SEO raporları oluşturan birden çok konumdaki çok sayıda anahtar kelimeyi izleyen, sağlam backlink profilleri oluşturan ve web sitenizin herhangi bir teknik ya da tarama hatası üzerinde çalışan profesyonel kurumsal SEO ekiplerinden hizmet almanız optimum fayda sağlayabileceğiniz anlamına gelir.

Kurumsal web sitelerinin sayfa sayısı, backlink sayısı, etki alanı yetkisi ve benzer unsurlara bağlı olarak SEO sorunları daha karışık olabileceğinden, kurumsal SEO büyük kuruluşlara fayda sağlayan bir hizmet olarak öne çıkar. Kurumsal şirketlerin web siteleri genellikle büyük bir marka otoritesine sahip olurlar. Bu aynı zamanda, geri bağlantı ve yüksek sayfa yetkisi alan sayfaların silinerek ya da yeniden yönlendirilerek söz konusu otoriteye zarar verilemeyeceği anlamına da gelir. Diğer yandan içerikler güncel tutulmalıdır. Tüm bu konularda gerekli aksiyonları almak, doğru stratejileri belirlemek ve uygulamak noktasında kurumsal SEO çalışmaları kritik bir rol üstlenir.

Kurumsal SEO Çalışmalarında Süreç Nasıl İşler?

kurumsal seo danışmanlığı

Kurumsal SEO farklı adımlardan oluşan bir süreçtir. Bu süreç dahilinde; web sitesindeki mevcut teknik hatalar belirlenir ve giderilir. Web sitesinde yer alacak olan ürünler ya da hizmetler tespit edilir. Ürün ve hizmet özelinde anahtar kelime çalışması yapılarak, web sayfaları ve SEO uyumlu içerikler hazırlanır. Ürün ve hizmetlere yönelik içerik pazarlaması çalışmaları yapılırken, web sitesi ziyaretçilerinin yaptığı aramalarla ilgili olmasına özen gösterilir.

Kurumsal SEO çalışmalarının olmazsa olmazı; web sitenizin mevcut durumunun, sektörün özelliklerinin ve rakiplerin faaliyetlerinin detaylı bir şekilde analiz edilmesidir. Kurumsal SEO stratejilerinin belirlenmesi aşamasında en önemli unsur, web sitesinin hedefidir. Belirlenen hedefe ulaşmaya yönelik çalışmalar planlanırken bütçe de göz önünde bulundurulur. Web sitesindeki SEO hatalarının belirlenmesi ve giderilmesi, kurumsal SEO çalışmalarının başarısında kritik bir rol oynar. Web sitesinin yalnızca içinde değil dışında da profesyonel kurumsal SEO çalışmalarına başvurulur. Kaliteli içeriklerin eklenmesindeki temel amaç, hedef anahtar kelimelerde istenilen sıralamalara ulaşılabilmesidir.

Kurumsal SEO Çalışmaları Ne Kadar Sürer?

Kurumsal SEO çalışmaları, kurumsal web sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda listelenmesini ve görünürlüğünün artmasını sağlama amacıyla uygulanır. Kurumsal SEO alanında uzman ve deneyimli profesyonellerin planladığı ve uyguladığı kurumsal SEO çalışmaları genellikle 6 ila 12 ay sürer. Elbette bu süre kurumsal SEO hizmetinin verildiği kurumsal web sitesi özelinde çeşitli unsurlara göre değişiklik gösterebilir.

Kurumsal SEO Çalışmalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kurumsal SEO hizmeti alınacak kişilerin ve ajansların seçimi, kurumsal SEO çalışmalarının başarısı açısından çok önemlidir. Alanında uzman ve deneyimli profesyonellerden hizmet alınmalı, web siteniz ile ilgili hedeflerinizin ve beklentilerinizin doğru bir şekilde anlaşıldığından emin olunmalıdır. Kurumsal SEO hizmeti kapsamında marka en doğru şekilde tanıtılmalı, marka imajı güçlendirilmeli ve marka bilinirliği artırılmalıdır.

Uygulanacak kurumsal SEO stratejileri sektör ve kurumsal web sitesi özelinde belirlenmeli, yapılan çalışmalar ve bunlardan elde edilen sonuçlar markayla düzenli olarak paylaşılmalıdır. Kurumsal SEO çalışmalarının yalnızca bir kez uygulanacak ve kısa süre içerisinde arama motoru sıralamalarının zirvesine çıkmanızı sağlayacak bir süreç olmadığının bilincinde olmak önemlidir.

İletişim Bilgilerimiz

Antalya: Kışla Mah. 54. Sokak İpek Apt. No:8 Daire:10 Muratpaşa / Antalya
İzmir: 1230. Sk. 40-44, Hilal, 35170 Buca Osb Konak / İzmir
İstanbul: Talatpaşa Mah. Yaşarlı Cd. No:9 Kâğıthane/İstanbul
Telefon: 0507 242 98 07
Mail: [email protected]

    Size en iyi deneyimi sunmak için, Web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.

    Gönder
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?