E-ticaret SEO Hizmeti - Fiyatları | Boosted Craft

E-Ticaret SEO

Çevrimiçi olarak yeni ürün ve hizmet arayan kişilerin ortalama %70’i arama motoru üzerinden arama yapmayı tercih ederler. Farklı sektörlerde hizmet veren marka ve işletmeler arasındaki çevrimiçi rekabetin artmasıyla birlikte e-ticaret web sitenizin diğerlerinden öne çıkmasına yardımcı olabilecek etkili stratejilerin uygulanması çok daha önemli bir hal alır. Bu aşamada e-ticaret sitelerinin, e-ticaret SEO hizmeti alması gerekir.

E-ticaret SEO stratejileri kapsamında web siteniz arama motorları için optimize edilir ve web sitenizin görünürlüğü artırılabilir. Bunun sonucunda web sitenize daha fazla potansiyel müşteri çekebilirsiniz. E-ticaret SEO’nun geleneksel SEO stratejileriyle benzer ve farklı yanları vardır.

SEO web sitenizin organik arama sonuçlarındaki görünürlüğünü artırma amacıyla uygulanan stratejileri kapsar. SEO çalışmalarının amacı, e-ticaret için daha fazla organik trafik ve satış sağlamaktır. E-ticaret SEO çalışmaları ise organik ziyaretlere odaklanarak ürün sayfalarınıza ve e-ticaret mağazanıza daha fazla trafik çekmeyi amaçlar. Reklam maliyeti doğmadan organik satışlar yapmak hem de ürünler ve anahtar kelimelerle ilgili olarak daha iyi organik marka bilinirliği oluşturmak e-ticaret SEO çalışmalarının temel hedeflerindendir.

E-ticaret SEO günümüzde irili ufaklı e-ticaret siteleri için ezber bozan bir uygulama olarak dikkat çeker. Doğru stratejilerin uygulanmasıyla SEO kampanyanız yüksek düzeyde hedeflenmiş trafik çekebilir ve ücretli pazarlama uygulamalarına gerek kalmadan dönüşüm oranlarınızı artırabilir.

e-ticaret seo
e-ticaret seo nedir

E-Ticaret SEO Nedir?

E-ticaret SEO, çevrimiçi mağazanızı arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) daha üst sıralarda yer alacak şekilde optimize etme uygulamasıdır. Bu, Google ve diğer arama motorlarının web sitenizin görünürlüğünü, organik trafiğini ve nihayetinde satışlarını iyileştirmesine yardımcı olmak için tasarlanmış sayfa içi ve sayfa dışı optimizasyon tekniklerinin bir kombinasyonunu içerir.

Milyonlarca çevrimiçi mağazanın müşterilerin dikkatini çekmek için rekabet etmesi ve organik listelemelerin ücretli listelemelerden daha fazla etkileşim sağlamasıyla, arama sonuçlarının en üstünde görünmek size rakiplerinize göre önemli bir avantaj sağlayabilir. Web sitenizi e-ticaret SEO’su için optimize etmeye zaman ve çaba harcayarak, özellikle sizinki gibi ürünler arayan daha fazla potansiyel alıcıyı sitenize çekebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

E-Ticaret SEO’ya Neden İhtiyacınız Var?

E-ticaret SEO’nun temel amacı, kullanıcıların web sitenizi ücretli reklamlar veya sosyal medya yerine Google gibi arama motorları aracılığıyla bulmasını sağlayan kullanışlı bloglar oluşturmakla birlikte, ürün sayfalarını ve kategori sayfalarını optimize ederek sitenizdeki sayfalara organik trafiği artırmaktır.

Organik trafik e-ticaret siteleri açısından ücretli reklamlarla gelen trafikten daha değerlidir. Çünkü organik ziyaretçiler genellikle ihtiyaçlarını karşılayacak ya da sorunlarını çözecek ürünler arayan kişilerdir. Arama motorlarında üst sıralara yerleştikten sonra web sitesindeki içerikler güncellenmeye devam ettiği ve arama motoru algoritmalarına uyumluluk sağlandığı sürece, web sitesi muhtemelen bu konumu korur. Doğru bir şekilde uygulandığında e-ticaret SEO, yüksek maliyetlere ulaşabilen tıklama başına ödeme reklam kampanyalarına gerek kalmadan önemli miktarda organik trafik oluşturabilir.

E-ticaret SEO çalışmalarının doğru bir şekilde planlanması ve uygulanması yoluyla e-ticaret sitenizin görünürlüğü artar. Yapılan çalışmalarla hedef kitlenizdeki kişilere daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Hedeflenen anahtar kelimeler sayesinde e-ticaret sitenizin organik trafiğinde artış elde edilebilir. Ayrıca e-ticaret SEO çalışmalarıyla ölçümlenebilir sonuçlar almanız mümkündür.

E-ticaret SEO stratejilerine önem verdiğinizde, sektörel rekabette avantajlı duruma gelirsiniz. SEO stratejileri işletmenizin uzun vadeli konumlandırılma fırsatına sahip olmasını sağlar. E-ticaret SEO sayesinde işletmeniz için sonuçlarını görebildiğiniz yatırımlar yapabilirsiniz.

e-ticarette seo

Referanslarımız

e ticaret seo fiyatları

E-Ticaret SEO Çalışmaları Ne Kadar Sürer?

E-ticaret SEO çalışmaları, uygulanacak olan çalışmanın kapsamı başta olmak üzere çeşitli etkenlere göre değişebilir. E-ticaret SEO hizmeti verilecek olan e-ticaret sitesinin ihtiyaçları ve hedefleri gibi unsurlar, e-ticaret SEO çalışmalarının ne kadar süreceği üzerinde belirleyici olabilir. E-ticaret SEO çalışmalarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için siz de alanında uzman ve deneyimli profesyonellere başvurabilirsiniz. Yapılan detaylı görüşmeden sonra e-ticaret siteniz özelinde yapılacak çalışmalar planlanır ve e-ticaret SEO çalışmalarının ne kadar sürede tamamlanabileceği belirlenir.

E-Ticaret SEO Nasıl Yapılır?

E-ticaret SEO her sektör, marka ve işletme özelinde planlanması gereken özelleştirilebilir stratejilerden oluşan kapsamlı bir süreçtir. Ürün ve hizmetlerin çevrimiçi olarak potansiyel müşterilerle buluşmasını sağlamak için arama motoru yönergeleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Başarılı bir e-ticaret SEO çalışması kaliteli bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı hedefler. Bu doğrultuda site başlıkları, ürün ve hizmet açıklamaları ile tüm teknik detaylar rakip analizi sonucu elde edilen veriler göz önünde bulundurularak optimize edilir. Bu sayede arama motorlarının arama sonucuyla en ilgili sıralamayı yapma misyonu gereği üst sıralarda yer edinilebilir.

E-ticaret SEO çalışmaları geleneksel SEO çalışmalarıyla pek çok ortak paydada buluşsa da, e-ticaret sitelerinin uzun vadede kalıcı başarıya erişebilmesi, ürün ve hizmet satışlarını buna bağlı olarak işletme gelirlerini artırabilmesi için marka bilinirliğinin güçlendirilmesi, kaliteli ve güvenilir hizmetler sunulması da çok önemlidir. Bu nedenle e-ticaret SEO hizmetleri mutlaka alanında uzman ve deneyimli profesyonellerden alınmalıdır.

Müşteriler ve potansiyel müşteriler üzerinde güvenli bir imaj yaratılmalı, hedef kitle doğru bir şekilde belirlenmeli, kurumsal kimlik çalışmaları planlanmalıdır. Bunların yanı sıra web sitesi ve rakip analizi süreçleri tamamlanarak, belirlenen optimizasyon çalışmaları uygulanmalıdır.

E-Ticaret SEO Neden Önemlidir?

E-ticaret sitelerinin hedeflenen organik trafiğe sahip olmak için SEO çalışmalarına ihtiyacı vardır. E-ticaret sitelerinin ürün, hizmet, kategori ve kampanya sayfalarının optimize edilmesi sayesinde e-ticaret sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmesi imkanı elde edilebilir.

E-ticaret SEO çalışmaları, web sitenizin organik trafiğinin ve satış potansiyelinin artmasını sağlar. Sayfa hızının optimizasyonu, site arayüzünün sadeleştirilmesi, kolay ulaşılabilir URL’ler oluşturulması ve açıklayıcı ürün içeriklerinin eklenmesi gibi çalışmalar ziyaretçilerin kullanıcı deneyimini iyileştirerek sayfada kalma süresinin uzamasına yardımcı olur.

E-ticaret SEO işletmeniz için önemlidir, çünkü müşterilerin online alışveriş deneyiminde görünür olmanın en iyi yolu organik görünürlüktür. E-ticaret SEO çalışmaları sayesinde SERP sonuçlarındaki sıralamanızı yükseltebilir, web sitenize gelen trafiği ve buna bağlı olarak satışlarınızı artırabilirsiniz. Ayrıca diğer pazarlama stratejilerine göre daha uygun maliyetlerle etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Kısacası çevrimiçi pazarlamanın önemli bir parçası olan e-ticaret SEO, işletmenizin başarısında kritik bir role sahiptir. Web sitenizi arama motorları için optimize etmek; daha fazla organik trafik, daha yüksek dönüşüm ve daha fazla satış anlamına gelebileceği için alanında uzman ve deneyimli profesyonellerden e-ticaret SEO hizmeti almanız önemlidir.

e ticrette nelere dikkat edilmeli

E-Ticaret SEO Çalışmalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-ticaret SEO çalışmalarından optimum fayda sağlanabilmesi için öncelikle bunun tek seferlik ve geçici bir çalışma olmadığı, kapsamlı ve düzenli olarak uygulanması gereken bir çalışmalar bütünü olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. E-ticaret SEO konusunda standart ve ezbere uygulamalardan kaçınılmalıdır. Her e-ticaret sitesi özelinde ihtiyaçlara, amaçlara ve hedef kitleye uygun e-ticaret stratejilerinin belirlenmesi ve titizlikle uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca e-ticaret SEO konusunda mutlaka bu alanda yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip olan profesyonellerden hizmet alınmalıdır. Yapılan çalışmaların sonuçları hakkında düzenli olarak geribildirim alınmalı, çok kısa sürede çok büyük hedefleri garantileyen kişilerin ve ajansların güvenilirliğinin sorgulanması gerekliliği göz ardı edilmemelidir. 

E-Ticaret SEO Çalışmalarında Süreç Nasıl İşler?

E-ticaret SEO çalışmaları kapsamında öncelikle rakip analizi yapılır. Rakip sitelerin reklam stratejileri, içerikleri, kullandıkları anahtar kelimeler ve kullanıcı arayüzü değerlendirilir. Diğer bir önemli adım iş ve hedef kitleyle uyumlu anahtar kelimelerin belirlenmesidir. E-ticaret sitesinde bulunan ürün başlıkları, kategoriler ve açıklamalar optimize edilir, site haritasını oluşturan kategoriler e-ticaret sitesine uygun olacak şekilde kurgulanır. Canonical yapısının kurgulanması, sayfalandırma yapısı, yapısal verilerin eklenmesi, tarama bütçesinin optimize edilmesi, URL yönlendirmelerinin azaltılması ve inde hatalarının çözümlenmesi de e-ticaret SEO çalışmalarının kapsamında yer alan adımlar olarak sıralanabilir.

E-ticaret sitesinin otoritesini ve arama motoru sıralamalarını geliştirmek için yüksek kaliteli backlinkler oluşturulur. E-ticaret SEO’nun önemli bir adımı da Google işletme profilinin oluşturulması, yerel anahtar kelimelerden faydalanmak ve olumlu müşteri yorumları kazanıp daha iyi sıralamalar elde etme konusunda avantaj sağlamaktır.

E-ticaret SEO çalışmalarının başarısını artıran bir diğer etken, SEO uyumlu makaleler ve içeriklerin eklendiği blog bağlantısının oluşturulmasıdır. Böylece hedef kitlenin ilgisini çekmek, organik trafiği artırmak ve ürünlere yönlendirme yapmak mümkündür. Kullanıcı deneyiminin optimize edilmesi için web sitesi yüklenme hızı optimize edilir. Ayrıca mobil uyumluluk için gerekli düzenlemeler yapılır. Farklı boyutlardaki cihazlarda sorunsuz bir kullanıcı deneyimi yaşanabilmesi için e-ticaret siteleri mobil cihazlarla tam uyumlu olacak şekilde tasarlanmalıdır.

İletişim Bilgilerimiz

Antalya: Kışla Mah. 54. Sokak İpek Apt. No:8 Daire:10 Muratpaşa / Antalya
İzmir: 1230. Sk. 40-44, Hilal, 35170 Buca Osb Konak / İzmir
İstanbul: Talatpaşa Mah. Yaşarlı Cd. No:9 Kâğıthane/İstanbul
Telefon: 0507 242 98 07
Mail: [email protected]

    Size en iyi deneyimi sunmak için, Web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.

    Gönder
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?