Kurumsal SEO Danışmanı | Boosted Craft

SEO Danışmanı

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarında görünürlüğünü ve sıralamasını iyileştirme sürecidir. SEO, arama motorlarından bir web sitesine gelen trafiğin miktarını ve kalitesini artırmak için teknik ve yaratıcı stratejilerin bir kombinasyonunu içerir. Bu kapsamda; alakalı anahtar kelimeleri araştırmak ve kullanmak, web sitesi içeriğini ve yapısını optimize etmek ve diğer web sitelerinden geri bağlantılar oluşturmak gibi çalışmalar gerçekleştirilir. SEO’nun amacı, kullanıcının arama sorgusuyla daha alakalı hale getirerek bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) görünürlüğünü artırmaktır. Bu, daha fazla web sitesi trafiğine ve bir işletme için artan gelire yol açabilir.

SEO, bir web sitesinin en son arama motoru algoritmaları ve trendleri ile güncel kalmasını sağlamak için sürekli izleme ve optimizasyon gerektiren uzun vadeli bir stratejidir. Bu nedenle, mutlaka alanında uzman ve deneyimli SEO danışmanları ile çalışılmalıdır. Profesyonel SEO danışmanları her sektör, marka ve işletme özelinde SEO stratejilerini belirlemek için çeşitli değerlendirmeler yaparlar.

seo danışmanı

Bizimle İletişime Geçin!

seo danışmanı nedir

SEO Danışmanı Nedir?

Web sitelerinin arama motoru optimizasyonunu geliştirme konusunda uzman olan kişiler SEO danışmanı olarak adlandırılır. Profesyonel SEO danışmanı, bir web sitesinin veya Google aramasında istediğiniz herhangi bir içeriğin arama sonuçlarında mümkün olduğunca üst sıralarda görünmesini sağlamaya yardımcı olur. Bu alanda uzman ve deneyimli SEO danışmanı, kontrol listelerinden uzaklaşır, bilgi ve deneyimlerini Google’ın arama yolculuğunun her aşamasında optimum fayda sağlayacak şekilde kullanır.

SEO danışmanları, web sitelerinin arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmayı sağlayacak teknikler konusunda uzmandırlar. Bu kapsamda yeni müşterileri hedeflemek, web sitesine organik trafik çekme ve yüksek dönüşüm oranları elde etmeyi sağlayacak şekilde çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmaya yardımcı olurlar. Alanında uzman, deneyimli ve profesyonel SEO danışmanı; yaratıcı planlama ve akıllı SEO stratejileri kullanarak web sitenizin arama motoru sıralamalarını yükseltebilir ve işinizi geliştirmenize katkıda bulunabilir.

Kullandığımız SEO Araçları

Referanslarımız

SEO Danışmanına Neden İhtiyacınız Var?

Bir marka ya da işletme çevrimiçi görünürlüğünü ve arama motoru sıralamalarını iyileştirmek istediğinde yapması gereken profesyonel SEO danışmanı hizmeti almaktır. Bir işletme çevrimiçi görünürlüğünü artırmak ve daha fazla web sitesi trafiği çekmek istiyorsa, bu hedefe ulaşmak için web sitesini arama motorları için optimize etmesi gerekebilir. Bu aşamada SEO danışmanı hizmetlerinden faydalanılmalıdır. Arama motoru sonuç sayfalarında iyi bir sıralama elde etme şansının yakalanması için yeni tasarlanacak web siteleri de en baştan arama motorları için optimize edilmelidir.

Bir web sitesi ilgili anahtar kelimeler için arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) iyi sıralanmıyorsa, bu durum web sitesinin arama motoru optimizasyonunun eksik olduğunun bir işareti olabilir. Aynı şekilde web sitesinin trafiğinin azalması, web sitesinin arama motoru sıralamalarının düştüğü ve artık SERP’lerde belirgin bir şekilde görünmediği anlamına gelebilir. Bu sorunların ortadan kaldırılması için yapılması gereken SEO danışmanı hizmetlerine başvurmaktır.

İşletmeler yeni müşteri çekmekte zorlanıyorsa, web sitesinin çevrimiçi görünürlüğünü artırmak ve hedef kitleye ulaşmak için arama SEO danışmanlığına ihtiyaç duyar. Ayrıca SEO danışmanları, işletmelerin sektörel rekabette öne çıkması için gerekli SEO stratejilerini belirler ve uygular. Mevcut web sitelerinin profesyonel SEO danışmanı tarafından yeniden tasarlanması, web sitesinin arama motorları için optimize edilmesi ve arama motoru sıralamalarının iyileştirilmesi için önemli bir fırsat haline gelebilir.

seo danışmanlığı

Kullandığımız SEO Araçları

SEO Danışmanı Neler Yapar?

SEO danışmanı, web siteniz için fırsatları vurgulamak ve etkili bir SEO stratejisi oluşturmak için sektörel rakiplerinize ait web sitelerinin güçlü ve zayıf yönlerini analiz eder. Pek çok SEO danışmanının web sitenizde paylaşılacak ve iyi optimize edilmiş içerikleri yazacak bir yazar ekibi vardır. Bu sayede arama motoru sıralamalarında çok önemli olan içeriklerin optimizasyonu konusunda hizmet sunarlar.

Ayrıca SEO danışmanı, web sitenizdeki mevcut içerikleri gözden geçirir ve iyileştirilmesi gereken noktaları ya da fırsat haline gelebilmek unsurları belirlemek için rakiplerin içeriğiyle karşılaştırır. SEO danışmanları, anahtar kelime hedefli içerikler için içerik şablonları oluşturur. Bu şablonlar genellikle; gerekli tüm başlıkları ve dahili bağlantı, kelime sayısı, anahtar kelimeler ve daha fazlası hakkında detaylı bilgiler içerir.

SEO danışmanı bunların yanı sıra dış kaynaklardan web sitenize işaret eden geri bağlantıların analizini yapar. Bu tür denetimlerin temel amacı, web sitesinin bağlantı profilinde sıralamaları olumsuz etkileyebilecek sorunları veya yatırım yapmaya devam etmeye değmeyecek bağlantıları belirlemektir.

SEO danışmanları aynı şekilde iç bağlantı denetimi sürecini de gerçekleştirirler. Bu kapsamda web sitenizde kullanılan bağlantı metnini gözden geçirirler. Aynı sayfaya sayfa başına birden fazla bağlantı oluşturulup oluşturulmadığını değerlendirirler. Önemli sayfalarda yeterli sayıda iç bağlantı olup olmadığını kontrol ederler.

Daha alakalı içerikler oluşturulması, buna bağlı olarak arama motoru sıralamalarının ve web sitenizin organik trafiğinin iyileştirilmesi için anahtar kelime analizi yaparlar. Web sitenizin mevcut bağlantı profilini analiz edebilir, güvenli ve etkili bağlantılar oluşturmaya odaklanırlar. SEO danışmanları genellikle organik trafiğin, birincil anahtar kelime sıralamalarının, dönüşüm oranlarının ve bir önceki ay yapılan çalışmalar da dahil olmak üzere diğer önemli faktörlerin dökümünü içeren aylık raporlar sunarlar.

SEO Danışmanı Niçin Önemlidir?

Günümüzde SEO hemen her sektörde faaliyet gösteren markaların ve işletmelerin dijital varlığının ayrılmaz bir parçası olma özelliğine sahiptir. Alanında uzman ve deneyimli profesyonel SEO danışmanı ile çalışmak, markanızın ve işletmenizin sektörel rekabette öne çıkmasına yardımcı olur. SEO danışmanı hizmetleri sayesinde web sitenize yönelik SEO stratejilerinin optimize edilmesi ve pazarlama kampanyalarının en doğru şekilde ölçeklendirilmesi mümkün olabilir.

Bu doğrultuda profesyonel SEO danışmanlarından alınan etkili SEO danışmanlığı hizmetinin, hedeflenen arama motoru trafiğinin artırmak ve işinizi büyütmenizi sağlamak için kritik bir unsur olduğu ifade edilebilir. SEO danışmanı tarafından gerçekleştirilen özelleştirilmiş SEO hizmeti, farklı ölçeklerdeki işletmeler için bir dijital pazarlama işlevini yerine getirmektedir. SEO danışmanlarının sektör, marka ve işletme özelinde belirlediği uyguladığı SEO stratejileri sayesinde markaların ve işletmelerin arama motorları üzerinden çevrimiçi olarak bulunması daha kolay bir hale gelmektedir.

SEO Danışmanı Çalışmalarında Süreç Nasıl İşler?

Kullandığımız SEO Araçları

SEO danışmanı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar, her proje özelinde çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterebilir. SEO danışmanı tarafından verilen SEO danışmanlığı hizmetleri, web sitelerinin tamamen SEO uyumlu hale gelebilmesi için SEO’nun tüm alt dallarını kapsar. Buna bağlı olarak SEO danışmanlığı hizmeti alınırken aynı zamanda web sitenizdeki içeriklerin optimizasyonu, teknik sorunları, tarama sorunları ve site dışı SEO çalışmaları gibi pek çok farklı alanda da hizmet alınması söz konusu olur.

SEO danışmanı çalışmaları temel olarak; site içi (On Page) SEO, site dışı (Off Page) ve teknik SEO danışmanlığını kapsar. Site içi SEO danışmanlığı kapsamında; web sitenizdeki title ve description etiketlerinin analiz edilmesi, heading etiketleri ve içerik optimizasyonju gibi pek çok konuda detaylı inceleme yapılır, analizler ve raporlar hazırlanır.

Site dışı SEO danışmanlığı kapsamında web sitenizin diğer web sitelerinden aldığı backlinklerin analizi yapılır. Gerekli durumlarda marka bilinirliğinin artırılması ve SEO performansının iyileştirilmesi için backlink alımı yapılması gündeme gelebilir. Arama motorlarının olumsuz yönde değerlendirdiği anti-SEO çalışmalarından korunmak için web sitenizin backlink profili düzenli olarak analiz edilir, olası backlink saldırılarına karşı hazırlıklı olunması hedeflenir.

Web sitenizdeki yönlendirmeler, tarama sorunları, site hızı ve daha pek çok farklı faktör teknik SEO kapsamında yer alır. Web sitenizin genel taraması düzenli olarak yapılır, tespit edilen sorunlar çözümlenir.

SEO Danışmanı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

SEO danışmanı seçmeden ve teklif istemeden önce, tüm ihtiyaçlarınızı eksiksiz bir şekilde belirlemelisiniz. Daha sonra işiniz, hedef kitleniz, sektörünüz ve hedeflerinizle ilgili detaylı paylaşımlarda bulunmalısınız. Çalışacağınız SEO danışmanının; alanında uzman ve farklı sektörlerde deneyimli olması, SEO stratejilerini oluşturma ve planlama süreçlerini doğru bir şekilde yönetebilmesi, arama motoru çalışma mantığına hakim olması, sektöre yenilikleri takip etmesi, doğru analiz araçlarını kullanabilmesi gibi unsurları değerlendirme sırasında göz önünde bulundurmalısınız.

Ayrıca sorduğunuz sorulara net cevaplar alıp almadığınız, size verilen vaatlerin gereği yansıtıp yansıtmadığı, büyüme amacıyla nasıl bir strateji izleneceği, çalışma sırasında ekstra bir bütçe artırımı söz konusu olup olmayacağı, yapılan çalışmaların sonuçlarıyla ilgili olarak hangi sıklıkta raporlama yapılacağı ve geri bildirimde bulunulacağı dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alır. Unutmamanız gereken nokta SEO danışmanı çalışmalara başladığı anda en iyi sonuçlara ulaşmanızın mümkün olmadığı, bu çalışmaların farklı adımlardan oluşan kapsamlı bir süreç olduğudur.

SEO Paketleri

Junior SEO

Aylık
 • Teknik SEO Analizleri
 • Site İçi SEO Düzenlemeleri
 • Landing Page Analizleri
 • Sektörel Anahtar Kelime Araştırmaları
 • Anahtar Kelime Analizleri
 • Anahtar Kelime Performans Takip Sistemi
 • Backlink İnşaası

Manager SEO

Aylık
 • Teknik SEO Analizleri
 • Site İçi SEO Düzenlemeleri
 • Anahtar Kelime Analizleri
 • Anahtar Kelime Performans Takip Sistemi
 • İçerik Pazarlaması
 • Backlink Analizleri
 • Backlink İnşaası
 • Site İçi Link İnşaası
 • Anti SEO Koruma Desteği
 • Rakip Site On Page Analizleri
 • UI - UX Analizleri
 • Log Dosyası Analizleri
 • Aylık Website Crawling

Kurumsal SEO Danışmanı

Çağrı Şahin

Çağrı Şahin

Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinde eğitimlerimi tamamlayarak mezun oldum. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) alanındaki çalışmalarıma 2018 yılında “JR.” olarak başladım. Zaman içerisinde SEO Specialist, SR. SEO Specialist, SEO Team Lead, SEO Executive ve nihayetinde COO (Chief Operations Officer) unvanlarını kazandım. Bu süreçte web tasarımı, sosyal medya reklamcılığı ve yönetimi, SEO, Google Ads, medya satın alma ve itibar yönetiminin de aralarında bulunduğu son derece geniş bir yelpazede dijital pazarlama deneyimi kazandım. Kariyerime başladığım günden bu yana 200’den fazla proje üzerinde çalıştım. Her proje özelinde geliştirdiğim dijital pazarlama stratejileri ve SEO odaklı çalışmalar ile her projeye katkı sağlayarak başarılı sonuçlar elde etmelerine yardımcı oldum.

SEO Danışmanlığı Müşteri Yorumlarımız

İletişim Bilgilerimiz

Antalya: Kışla Mah. 54. Sokak İpek Apt. No:8 Daire:10 Muratpaşa / Antalya
İzmir: 1230. Sk. 40-44, Hilal, 35170 Buca Osb Konak / İzmir
İstanbul: Talatpaşa Mah. Yaşarlı Cd. No:9 Kâğıthane/İstanbul
Telefon: 0507 242 98 07
Mail: [email protected]

  Size en iyi deneyimi sunmak için, Web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.

  Gönder
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?