Google Araçları ve Hizmetleri Nelerdir | Boosted Craft
Back

Google Araçları

google araçları

Google günümüzde en büyük teknolojik şirketleri arasında yer almakta ve internet üzerinde pek çok farklı hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerin büyük bir kısmı, Google Araçları olarak adlandırılan bir dizi web tabanlı aracı kapsamaktadır. Google Araçları temelde web geliştiricileri, pazarlamacılar ve işletme sahipleri gibi çeşitli profesyonel kullanıcılara yönelik olarak tasarlanmıştır. Kullanım amaçları ise web sitelerinin performanslarının artırılması, pazarlama faaliyetlerinin yönetilmesi, iş süreçlerinin optimize edilmesi ve daha pek çok farklı durum olarak sıralanabilir.

AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı

Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı, reklam verenlere reklam kampanyalarında kullanmak üzere anahtar kelime önerileri sunmak üzere geliştirilmiştir. Reklam verenler Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı kullanarak belirli anahtar kelimeler için ne kadar tıklama ve görüntüleme alabileceklerini tahmin edebilirler.

Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı, reklam kampanyalarında kullanılabilecek anahtar kelimeleri bulmaya yardımcı olur. Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı ile reklam verenler anahtar kelime araştırması yapabilir, anahtar kelimelerin arama hacimleri ve rekabet düzeyleri ile ilgili analizler gerçekleştirebilirler. Bu sayede anahtar kelime seçiminin daha iyi yapılması ve reklam bütçesinin en iyi şekilde kullanılması sağlanabilir. Reklam kampanyalarından optimum fayda sağlama amacıyla anahtar kelime araştırması yapılması söz konusu olduğunda işlevselliği ile öne çıkan bir araçtır.

Google Alerts

Sık kullanılan bir Google hizmeti olan Google Alerts; belirli anahtar kelimeler, konular ya da markalar hakkında internete eklenen yeni içerikler ile ilgili olarak kullanıcılara bildirim gönderir. Kullanıcılar belirli anahtar kelimeleri ya da konuları seçebilir, bu konular hakkında yeni bir şey yayınlandığında Google Alerts aracılığıyla bilgilendirilirler.

Google Alerts’ın hem kişisel amaçlarla hem iş amacıyla kullanılması mümkündür. Bu doğrultuda günümüzde pek çok işletme sahibi, markası ya da ürünü hakkında internete yazılan yorumlardan ve eleştirilerden haberdar olmak için Google Alerts kullanmayı tercih etmektedir. 

Kullanıcıların belirli konularda internet üzerindeki en son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olması Google Alerts sayesinde çok kolaydır. Kullanıcılar Google Alerts ile ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş bilgi akışlarına sahip olabilir, en son haberleri ve gelişmeleri yakından izleyebilirler. Bu kapsamda pek çok web sitesi sahibi “SEO” anahtar kelimesi için Google Alerts oluşturmayı tercih etmektedir. Böylece yayınlanan her yeni SEO makalesinden, blog yazısından ya da haberden haberdar olabilmektedir.

Google AdSense

Google AdSense web sitesi sahiplerine, web sitelerindeki içeriklerle ilgili reklamlar yayınlayarak para kazanma imkanı sunan bir Google hizmeti olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda Google AdSense, Google’ın reklam verenlere sunduğu Google AdWords hizmeti ile entegre bir şekilde çalışmaktadır.

Web sitesi sahipleri Google AdSense’e kaydolarak, Google’ın reklam verenlerden aldığı reklamları web sitelerinde yayınlayabilirler. Google AdSense web sitesi içeriklerinin konusuna uygun reklamları otomatik olarak seçip yayınlar. Web sitesi sahipleri ise her tıklama ya da gönderim başına ödeme alırlar.

Google AdSense’in amacı, web sitesi sahiplerine sitelerinde yer alan içeriklerden para kazanma imkanı sunmaktır. Reklam verenler ise bu sayede, hedef kitlelerine daha uygun reklamlar gösterebilir ve daha etkili bir pazarlama stratejisi uygulamanın avantajlarından faydalanabilirler.

Google AdWords

Google tarafından reklam verenlere sunulan bir hizmet olan Google AdWords, reklam verenlerin Google’da reklam yayınlamasına ve hedef kitlesine ulaşmasına yardımcı olur. Google AdWords sayesinde reklam verenlerin kendi bütçelerine göre belirlediği anahtar kelimelerle ilgili reklamlar Google arama sonuçları sayfalarında ya da diğer web sitelerinde görüntülenebilir. Google AdWords aynı zamanda reklam verenlerin belirlediği hedef kitlelere  reklamların gösterilmesini sağlama görevini üstlenir. Reklam verenler ise reklamların performansını analiz etme noktasında bir dizi analitik araç kullanabilirler.

Google AdWords’un amacı; reklam verenlere hedef kitlelerine ulaşma, pazarlama stratejileri oluşturma ve marka bilinirliğini artırma imkanı sunmaktır. Bunların yanı sıra reklam verenler belirli anahtar kelimelerle ilgili aramalar yapan kullanıcılara daha doğrudan ve etkili bir şekilde ulaşabilirler. Ayrıca daha yüksek dönüşüm oranlarına ulaşmak için reklam stratejilerini optimize edebilirler.

Google Analytics

Bir web analitiği hizmeti olan Google Analytics web sitesi sahiplerine; web sitesi trafiğini takip etme, kullanıcı davranışlarını analiz etme ve web sitesi performansını ölçme imkanı sunar. Google Analytics web sitesinin etkileşimli özellikleri ile ziyaretçileri hakkında bilgi toplama ve raporlama araçlarına sahiptir.

Söz konusu araçlar aracılığıyla web sitesi trafiğini analiz eder; ziyaretçilerin arama motoru, sosyal medya, e-posta gibi kaynaklarını; yaş, cinsiyet, konum gibi demografik özelliklerini ve hangi sayfaların ziyaret edildiği, ne kadar süreyle kalındığı gibi web sitesi davranışlarını takip etme imkanı verir. Bu veriler, web sitesi performansının ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarının anlaşılması amacıyla kullanılabilir.

Google Analytics’in amacı, web sitesi sahiplerine web sitelerinin performansını anlama ve geliştirme imkanı sunmaktır. Web sitesi sahipleri Google Analytics verilerini kullanma yoluyla, web sitelerindeki zayıf noktaları ve bu noktaları iyileştirme fırsatlarını tespit edebilirler. Diğer yandan kullanıcıların ihtiyaçlarının anlaşılması ve web sitesi performansının artırılması amacıyla stratejiler geliştirmeyi tercih edebilirler.

Google Blogger

Google Blogger web tabanlı bir uygulama olarak, kullanıcıların blog yazma ve yayınlama sürecini kolaylaştırır. Blog yazarları Google Blogger’ı kullanarak kendi web sitelerini oluşturma, içeriklerini düzenleme ve okuyucularıyla paylaşma gibi işlemleri gerçekleştirebilirler.

Google Blogger kullanıcılar için son derece pratik ve kullanımı kolay bir blog yazma platformudur. Google Blogger ile kullanıcılar web sitelerine çeşitli özellikler ekleyebilirler, web sitelerini özelleştirebilirler ve farklı tasarımlar seçebilirler. Tüm bunların yanı sıra Google Blogger kullanıcılara, bloglarını düzenli olarak takip eden okuyucuları için e-posta bildirimi gönderme özelliğine de sahiptir.

Google Blogger’ın temel amacı, herhangi bir teknik bilgiye sahip olmayan kullanıcıların dahi kolayca blog oluşturabilmesini sağlamaktır. Kullanıcılar Google Blogger sayesinde kendi seslerini ve fikirlerini dünyaya duyurabilirler, işletmeleri için web siteleri oluşturabilirler ya da kişisel ilgi alanlarına dair içerikler yayınlayabilirler.

Google Chrome

Google tarafından geliştirilen bir web tarayıcısı olan Google Chrome, dünya genelindeki kullanıcılar arasında büyük bir popülariteye sahiptir. Kullanıcılar Google Chrome üzerinden web sitelerine erişebilir, arama ve çevrimiçi alışveriş yapabilir. Ayrıca bunların yanı sıra daha pek çok farklı işlemi gerçekleştirebilir. 

Google Chrome son derece hızlı ve güvenli bir web tarayıcısı olma özelliğine sahiptir. Kullanıcılar Google Chrome ile yüksek hızda web sayfalarını açtıkları zaman, diğer web tarayıcılara göre çok daha az çökme sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Tüm bunların yanı sıra Google Chrome, kullanıcıların web üzerinde gerçekleştirdiği aktiviteleri koruma amacıyla çeşitli gelişmiş güvenlik özeliklerine sahiptir. 

Google Chrome hızlı, güvenli ve kullanımı kolay bir web tarayıcısı olarak kullanıcıların internetteki deneyimlerini daha verimli bir hale getirmeye çalışır. Çevrimiçi alışveriş, iş, araştırma ve çok çeşitli faaliyetler için güvenli bir ortam sağlar.

google ürünleri

Google Calendar

Google tarafından ücretsiz bir çevrimiçi takvim uygulaması olan Google Calendar; kullanıcılara kolayca takvim oluşturma, düzenleme, yönetme ve paylaşma imkanı sunar. Kullanıcılar iş planlarını, doğum günlerini, toplantılarını, tatil günlerini ve diğer önemli etkinliklerini kaydedebilir; etkinlikleri farklı renkler ve etiketlerle gruplandırabilir, belirli kişi ya da gruplarla paylaşabilirler. Google Calendar’da zaman dilimleri ve zaman bölgesi ayarları gibi özellikler de bulunur. Kişisel hayatı ve iş hayatını düzenleme noktasında son derece kullanışlı olan Google Calendar farklı cihazlar arasında senkronize edilebilir.

Google Books

Google Books, Google’ın kullanıcılara sunduğu bir dijital kütüphane ve kitap arama motoru olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar Google Books’ta milyonlarca kitap arasından arama yapabilir, kitap önizlemelerini görüntüleyebilir ve kitap satın alabilirler. 

Google Books’un en önemli özelliklerinden biri, dünya genelindeki pek çok kütüphane ve yayıneviyle işbirliği yapmasıdır. Böylece kullanıcıların internet üzerinden erişebileceği geniş bir dijital kütüphane haline gelmiştir. Kullanıcılar Google Books’un arama çubuğuna istedikleri konuyu, yazarı ya da kitabın adını yazarlar ve aradıkları kitaba erişirler. Kitap önizleme özelliğinden faydalanarak kitabın içeriğine göz atabilir, okuma kararı vermeden önce içeriği inceleyebilirler.

Google Books sayesinde insanlar bilgiye çok daha kolay bir şekilde erişebilirler. Ayrıca dünya genelindeki kitaplar dijital ortamda korunabilir. Kullanıcılar kitapların dijital kopyalarına ulaşabilir ve okuma alışkanlıklarını geliştirebilirler.

Google Docs

Google Docs kullanıcıların belge oluşturma, düzenleme ve paylaşımını kolaylaştıran web tabanlı bir ofis yazılımıdır. Google Docs ile kullanıcılar belgelerine herhangi bir yerden kolayca erişebilir ve çevrimiçi olarak düzenleyebilirler. Ayrıca kullanıcılar aynı belge üzerinde birlikte çalışabildiği için; özellikle projelerde çalışan ekip üyeleri için kolaylık sağlar. Diğer kişiler belgelere yorum ekleyebilir. Alınan geri bildirimler sayesinde belgenin kalitesi artırılabilir. 

Google Docs; kullanıcıların belge oluşturmasını, düzenlemesini ve işbirliği yapmasını kolaylaştırmayı amaçlar. Böylece verimliliğin artmasına katkıda bulunur.

Google DoubleClick Ad Planner

Google DoubleClick Ad Planner, Google’ın dijital pazarlama platformu olan DoubleClick’in bir parçası olma özelliği taşır. Google DoubleClick Ad Planner reklam verenlere, hedef müşteri kitleleri hakkında bilgi verir ve potansiyel web sitelerini belirlemeye yardımcı olan bir araç olarak tasarlanmıştır.

Google DoubleClick Ad Planner; reklam verenlerin belirli demografik özelliklere, davranışlara ve ilgi alanlarına sahip olan kullanıcıları hedeflemesine imkan verir. Ayrıca web sitelerinin trafiklerine ilişkin istatistiklerini ve kitle profillerini analiz eder, reklam verenler bu sayede doğru hedef kitleye erişebilirler.

Google DoubleClick Ad Planner; reklam verenlere doğru hedef kitleye sahip web sitelerini belirlemeyi, bu sayede reklam kampanyalarının daha etkili olmasını sağlamayı amaçlar. Google DoubleClick Ad Planner sayesinde reklam verenler hedef kitleleriyle etkileşim kurar ve çok daha iyi sonuçlar elde edebilirler. Ayrıca son derece etkili pazarlama stratejileri geliştirebilirler.

Google Drive

Bir bulut depolama hizmeti olan Google Drive; kullanıcılara dosya depolama, düzenleme ve paylaşma konusunda önemli kolaylıklar sağlar. İnternet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan Google Drive’a erişilebilir. Google Drive kullanıcılara dosya kaydetme ve erişme konusunda esneklik sağlar. Kullanıcılar istedikleri belgeleri, fotoğrafları, videoları ve diğer dosyaları kolayca yükleyebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirler.

Google Drive kullanıcıların işbirliği yapmasını kolaylaştırmak için paylaşım özellikleri sunmasının yanı sıra; kullanıcı dostu arayüzüyle dosya düzenleme, klasörlere ayırma ve dosya arama sürecini kolaylaştırır. Ayrıca dosyaların güvende tutulmasını sağlayacak çeşitli güvenlik önlemleri de vardır. Bunlar arasında şifreleme, iki faktörlü kimlik doğrulama ve dosya yedekleme gibi seçenekler bulunur.

Google Gadgets

Google tarafından sunulan ve çeşitli web sitelerinde kullanılmak üzere tasarlanan küçük yazılım uygulamaları Google Gadgets olarak adlandırılır. Genellikle bir web sayfasının kenar çubuğunda ya da içeriğinde görüntülenebilen ve kullanıcılara çeşitli özellikler sunan küçük araçlar olarak tanımlanabilirler.

Google Gadgets, kullanıcıların web sitelerindeki deneyimlerini geliştirme ve kişiselleştirme amacıyla kullanabilecekleri farklı araçlar sağlar. Pek çok web sitesinde kolayca kullanılabilen Google Gadgets, aynı zamanda web geliştiricileri tarafından özelleştirilebilmektedir. Kullanıcılar kendi web sitelerinde kendi Gadget’larını da oluşturabilirler.

Google Pagespeed Insights

Web sitesinin hızını ve performansını ölçme amacıyla kullanılan bir araç olan Google PageSpeed Insights; web sitesinin yükleme hızını analiz eder, optimize edilmesi gereken alanları belirler ve daha hızlı bir web sitesine sahip olmayı sağlayacak önerilerde bulunur. Bu sayede kullanıcı deneyimini iyileştirir. Ayrıca web sitesinin hızlı olması, SEO açısından da önemli bir avantajdır. Çünkü kullanıcılar yavaş web sitelerini kolayca terk eder ve web sitesinin arama motoru sıralamaları olumsuz yönde etkilenir.

Google PageSpeed Insights web sitesi performansını ölçmek için puanlama sistemine dayanmakta olup performansı iyileştirmeye yönelik öneriler sunar. Bunlar arasında web sitesindeki dosya boyutlarının azaltılması, önbelleğin kullanılması, optimize edilmiş görseller kullanılması ve daha hızlı sunuculara geçilmesi sayılabilir.

Google Gmail

Google Gmail, Google’ın kullanıcılara sunduğu bir e-posta hizmetidir. Kullanıcılar Gmail hesaplarını ücretsiz olarak oluşturabilir, e-posta gönderip almaya başlayabilirler. Gmail web tabanlı bir arayüze sahip olmakla birlikte, mobil cihazlarda kullanılan uygulama arayüzleri de vardır. Kullanıcılara etkili bir e-posta deneyimi sunmak için tasarlanan Gmail’in pek çok kullanışlı özelliği vardır. Kullanıcılar e-postaları arasında arama yapabilir, önemli e-postaları vurgulayabilir, e-postaları etiketleyebilir, takvim etkinlikleri oluşturabilir ve e-postaları farklı formatlarda düzenlemeyi tercih edebilirler.

Gmail, Google’ın diğer hizmetleriyle entegre olma imkanı sunar. Ayrıca e-posta yönetimini daha etkili hale getirmeye ve onlara verimli bir e-posta deneyimi sunmaya yardımcı olur.

Google Reader

Bir RSS okuyucusu hizmeti olan Google Reader uygulaması artık kullanımda değildir. Kullanıcılar farklı web sitelerindeki güncellemeleri tek bir yerden okuyabilmek için Google Reader kullanabilir, RSS beslemelerini Google Reader’a ekleyerek takip ettikleri web sitelerindin en son içeriklerini tek bir yerde görüntüleyebilirdi.

2013 yılında kapatılan Google Reader kullanıcılara zaman tasarrufu sağlamasına karşın; kullanıcılar tarafından yaygın bir şekilde kullanılmadığı için sonlandırılmıştır.

google araçları nelerdir

Google Translate

Google tarafından geliştirilen bir çeviri uygulaması olan Google Translate; kullanıcıların metinlerini, kelimelerini ve cümlelerini bir dilden başka bir dile çevirme amacıyla kullanılabilir. 100’ün üzerinde dili destekleyen Google Translate ile bir dilden bir başka dile doğrudan çeviri yapabilir, bir metin kopyalanıp yapıştırılabilir.

Google Translate, dünya genelinde farklı diller konuşan insanların iletişimini kolaylaştırma amacıyla tasarlanmıştır. Çeviri sırasında doğru cümle yapısını, anlamını ve gramer kurallarını korumaya ve yüksek kalitede çeviriler yapmaya odaklanır. Ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Özellikle uzun ve karmaşık cümlelerde ya da kelime oyunlarında Google Translate’in yaptığı çeviri yanıltıcı olabilir.

Google Trends

Kullanıcıların belirli bir anahtar kelimenin internet aramalarındaki popülerliğini analiz etme imkanı sunan Google Trends; belirli bir anahtar kelimenin ya da kelime öbeğinin belirli bir zaman diliminde ne kadar arandığını gösteren bir veri grafiği sağlar. Kullanıcılar anahtar kelime aramalarıyla ilgili trendleri görür ve stratejilerini daha doğru bir şekilde belirleyebilirler.

Pazarlama profesyonelleri, SEO uzmanları ve çevrimiçi içerik oluşturucuları Google Trends’i sıklıkla kullanırlar. Google Trends ile belirli konular hakkındaki popüler anahtar kelimeler ve ilgili konular kolayca belirlenir. Bu nedenle, internet üzerindeki içerik stratejileri ile reklam kampanyalarının optimizasyonunda Google Trends önemli bir yer tutar.

Google Voice

Bir telekomünikasyon hizmeti olan Google Voice; kullanıcıların ücretsiz olarak telefon araması yapmasını ve SMS göndermesini sağlar. Bir telefon numarası seçen kullanıcılar bu numarayı diğer kişilerle paylaşabilmekte olup; söz konusu numara kullanıcının diğer telefon numaralarına yönlendirilebileceği gibi doğrudan Google Voice uygulamasından arama yapmak da mümkündür.

Kullanıcılar Google Voice ile çağrılarını ve mesajlarını yönetebilir, arayan kişilerin kim olduğunu belirleyebilir. Kullanıcılar arama kayıtlarını tutabilir, kayıtları Google Drive ya da Gmail hesaplarına kaydedebilirler. Bu sayede güvenli ve kolay bir iletişim imkanı elde edebilirler.

Google Search Console

Google Search Console web sitesi performansını ve görünürlüğünü izlemeye ve geliştirmeye yardımcı bir web hizmeti olup; web sitesinin arama motorlarındaki görünürlüğünü artırma ve arama motorlarını tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlama amacıyla geliştirilmiştir.

Google Search Console web sitesindeki sorunların tespit edilmesine, arama motoru optimizasyonuna ilişkin öneriler alınmasına ve web sitesinin optimize edilmesine yardımcı olacak çeşitli araçlar ve raporlar sunar.

Google Search Console’da yapılabilecek bazı işlemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Web sitesi performansını takip etmek, aram sorgularında ve diğer özelliklerde görüntülenen sayfa sayısı, tıklama oranı ve ortalama konum gibi metrikleri ölçmek.
  • Arama motorlarının taradığı sayfaları, tarama hatalarını ve güvenlik sorunlarını izleyip gidermek.
  • Web sitesi backlink profilini görüntülemek ve web sitesiyle ilgili spam bağlantıları kaldırmak.
  • Web sitesinin Google tarafından nasıl algılandığını anlamak için indekslenen sayfaların listesini görüntülemek ve özelleştirmek.

YouTube

Google’ın satın aldığı video platformu YouTube; kullanıcılara kendi videolarını yükleme, diğer kullanıcıların videolarını izleme, paylaşma ve bunlara yorum yapma imkanı sunar. Dünyanın her yerindeki insanlara video paylaşımı aracılığıyla eğlence, öğrenme, sosyal etkileşim ve bilgi sunar. YouTube’da müzik videoları, komik videolar, eğitim materyalleri, belgeseller, haberler, video oyunu incelemeleri, film fragmanları ve daha pek çok farklı şey bulmak mümkündür. Ayrıca YouTube’da içerik oyuncuları belirli şartlar dahilinde para kazanabilirler.

Google Tag Manager

Dijital pazarlama faaliyetlerinde kullanılan Google Tag Manager ile web sitelerine etiket, piksel ve kod eklenebilir. Web sitesi sahipleri böylece trafiği izleyebilir, kullanıcı davranışlarını analiz edebilir ve dijital pazarlama stratejilerini optimize edebilir.

Google Tag Manager’da etiket yönetimi merkezi bir arayüzden yapılır. Buradan web sitesindeki tüm etiketler, bunların hangi sayfalarda etkin olduğu ve hangi koşullar altında yükleneceği yönetilebilir. Google Tag Manager etiket yönetimini kolaylaştırarak web sitesi sahiplerinin dijital pazarlama stratejileri geliştirmesine yardımcı olur.

Google My business

Google My Business işletmelerin Google arama sonuçları ile Google Haritalar’da nasıl göründüğünü yönetme amacıyla kullanılabilir. Google My Business hesaplarından işletme bilgileri güncellenebilir, iletişim bilgileri, çalışma saatleri, web sitesi ve diğer bilgiler düzenlenebilir. Sonuç olarak işletme arama motoru sonuçlarında görünürlük kazanır. Potansiyel müşteriler işletme hakkında daha çok bilgi sahibi olur, yorumları okuyabilir, fotoğrafları görebilir ve işletmeyle doğrudan iletişim kurabilir. Kısacası Google My Business ile işletmelerin çevrimiçi varlığı en iyi şekilde yönetilebilir.

Google Asistan

Google’ın geliştirdiği sanal asistan uygulaması Google Asistan; Google’ın yapay zeka teknolojileri kullanılarak geliştirilmiştir. Google veri merkezleri tarafından desteklenen Google Asistan, kullanıcıların sesli komutlarını anlar ve doğru yanıtlar verir. Android ve iOS işletim sistemlerinde çalışan akıllı telefon, tablet ve diğer cihazlarda kullanılabilir. Kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak üzere tasarlanan Google Asistan ile pek çok farklı görevi yerine getirmek, soruları yanıtlamak ve ev otomasyon cihazlarını kontrol etmek mümkündür.

Diğer rehber yazılarımıza göz atın:

Google Araçları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Google kullanıcıların ihtiyaçları için geliştirdiği araçlar, günümüzde birçok insan tarafından kullanılmakla kalmayıp, artık hayatımızın bir parçası olmuştur. İlgili araçları detaylı bir şekilde incelemek için, içeriğimize göz atabilirsiniz.

Google tarafından geliştirilen araçlar, günümüzde kullanıcıların amaçlarına göre tasarlanmıştır. Gün içerisinde hayatınızı kolaylaştırmaya yarayan bu uygulama ve hizmetleri içeriğimizden bulabilirsiniz.

Google tarafından geliştirilen bu araçlar aslında birçok alanda insanlar tarafından kullanılmaktadır. Örnek olarak, iş dünyası için Google dokümanlar, takvim ve Drive gibi araçlar varken seyahat içinde haritalar gibi uygulamalar geliştirmiştir.

Çağrı Şahin
Çağrı Şahin
Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinde eğitimlerimi tamamlayarak mezun oldum. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) alanındaki çalışmalarıma 2018 yılında “JR.” olarak başladım. Zaman içerisinde SEO Specialist, SR. SEO Specialist, SEO Team Lead, SEO Executive ve nihayetinde COO (Chief Operations Officer) unvanlarını kazandım. Bu süreçte web tasarımı, sosyal medya reklamcılığı ve yönetimi, SEO, Google Ads, medya satın alma ve itibar yönetiminin de aralarında bulunduğu son derece geniş bir yelpazede dijital pazarlama deneyimi kazandım. Kariyerime başladığım günden bu yana 200’den fazla proje üzerinde çalıştım. Her proje özelinde geliştirdiğim dijital pazarlama stratejileri ve SEO odaklı çalışmalar ile her projeye katkı sağlayarak başarılı sonuçlar elde etmelerine yardımcı oldum.

Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Size en iyi deneyimi sunmak için, Web sitemizde çerezleri kullanıyoruz.

Gönder
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?